Alert Finansowy

Będzie łatwiej o kredyt hipoteczny w Kredyt Banku

22 kwietnia
13:00 2010

Kredyt Bank wprowadza ułatwienia co do zaciągania kredytów mieszkaniowych w obcych walutach. W tym celu obniżył wymagany próg dochodów oraz wkładu własnego dla kredytów denominowanych w EUR i CHF.

By zachęcić do kredytów w obcych walutach bank obniżył wymagany poziom dochodów w gospodarstwie domowym z 10 tys. zł do 7 tys. netto dla kredytobiorców z Warszawy i do 5 tys. dla osób z innych miast. Ponadto obecnie wymagane jest min 15 proc. wkładu własnego, a nie jak dotychczas 30 proc. (przekroczenie standardowego LTV 70 proc. możliwe jest pod warunkiem zapłaty prowizji z tytułu brakującego wkładu własnego).

  • W ten sposób zwiększymy dostępność kredytów walutowych, które w tym roku powróciły do oferty Banku – powiedziała Anna Dąbkowska, menadżer kredytów w Kredyt Banku.
  • W ciągu dwóch miesięcy kampanii reklamowej w sumie chcemy udzielić kredytów za około 600 mln zł, w tym 30 proc. w walutach – zapowiada Dąbkowska.

Dodatkowo – w ramach promocji jubileuszowej (Kredyt Bank obchodzi w tym roku swoje 20lecie) – do końca maja kredyt jest przyznawany bez prowizji. Pozwoli to zaoszczędzić od 1 do 3 proc. wartości kredytu.

Masz kredyt w Kredyt Banku? Jesteś z niego zadowolony/a? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły