Alert Finansowy

Był bank, zginął bank

06 października
00:00 2009

Fortis bank przestał istnieć, tak przynajmniej można domniemywać po wejściu na stronę internetową banku, (patrz www.fortisbank.com.pl ) gdzie zastaje nas nowe logo i nowa nazwa/marka banku. Tak tak, od 5 października br. istnieje nowa marka BNP Paribas Fortis.

Wokół Fortis Banku było ostatnio trochę szumu medialnego w związku z jego połączeniem się z Dominet Bankiem. Widać szumu było aż nadto, gdyż bank wprowadzając nową markę zdecydował się na kampanię w stylu cicho-ciemny czyli nikt nic nie wie.

Jakież musiało być zdziwienie klientów, którzy w poniedziałkowy poranek weszli na stronę WWW banku z myślą o sprawdzeniu kursów walut czy zalogowania się do bankowości internetowej. Pewnie przecierali oczy ze zdumienia widząc, że strona internetowa na którą wchodzili nazywa się teraz www.bnpparibasfortis.pl a logo banku, które znają od dawien dawna zostało zastąpione zupełnie nowym tworem.

Dziwi takie zachowanie poważnej instytucji finansowej, która wydaje się zapomniała o swoich klientach i ich poczuciu bezpieczeństwa. Dziwi kolejność zaplanowanych działań marketingowych, gdzie zmiana marki i re-branding placówek wyprzedziły kampanię informacyjną. Nie dziwi natomiast oblężenie call-center banku gdzie zdezorientowani klienci szukają informacji i zapewnień, że ich pieniądze są bezpieczne a Fortis Bank działa nadal.

Podziel się swoją opinią o BNP Paribas Fortis.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły