Alert Finansowy

CYKL: Alertowicze oceniają instytucje finansowe! Jako pierwszy Alior Bank

08 września
10:04 2010

Z uwagi na duże zainteresowanie naszą Księgą Skarg i Pochwał postanowiliśmy raz w tygodniu podsumowywać Wasze najciekawsze komentarze. AlertFinansowy.pl powstał by dać możliwość użytkownikom podzielić się swoją historią z bankiem czy doradcą, ale również by ocenić jego konkretny oddział, polecić kompetentnego doradcę lub zwrócić uwagę jeśli któryś udziela złych informacji. Rozpoczynamy właśnie cykl poświęcony temu tematowi.
Zobacz opinie o Alior Bank w Twoim mieście!

Pisze do nas wielu rozczarowanych, zdesperowanych, ale też i zadowolonych z usług bankowych klientów.

Na początek przyjrzymy się opiniom na temat Alior Banku.

Alior Bank, stosunkowo od niedawna funkcjonujący na naszym rynku, bowiem powstał dopiero dwa lata temu. Mimo to obsługuje już ponad 600 tysięcy klientów oraz 45 tysięcy wszelkiego rodzaju firm. Na terenie całego kraju ma też ponad 170 oddziałów i 8 central finansowych. Ocenę ich funkcjonowania pozostawmy jednak klientom tego banku. Jak zwykle w takich sytuacjach opinii jest tyle ilu zabierających głos w podobnych sprawach. A więc od skrajnie negatywnych po zdecydowanie pozytywne.

RANKING

NAJLEPSZE ODDZIAŁY

W naszej Księdze Skarg i Pochwał najlepszą ocenę 9,8 uzyskał do tej pory oddział w Rzeszowie, przy ul. Grunwaldzkiej 6. Niestety opinia w tym przypadku trochę mało konstruktywna, ale nad jakością już też pracujemy. II i III miejsce zajmuje kolejno oddział w Warszawie przy al. Jana Pawła II 18 oraz oddział przy ul. Jagiellońska 2a w Gdańsku, w którym na jedyną wadę zwraca uwagę Paablo – jest to brak miejsc parkingowych.

NASŁABIEJ OCENIANE ODDZIAŁY

Najniższą ocenę – 7,2 uzyskuje oddział przy ul. Hetmańska 91 w Poznaniu, Robert zwraca uwagę: Tragedia! Na pytanie dlaczego bank samodzielnie bez powiadomienia zmienia harmonogram spłat pracownik Banku Pan Piotr Jedenasty odpowiada, że mogę złożyć reklamację jednak on już wie że zostanie ona rozpatrzona negatywnie. Ponadto Alior po prostu przetrzymuje przelewy ponad 1 dzień.
Następne najsłabiej oceniane to oddziały znajdujące się w Warszawie przy ul. Rakowieckiej oraz Jana Pawła II 35, gdzie Marcelina zwraca uwagę na słabą wentylację :).

Pozostałe opinie dotyczą głównie jakości obsługi. Bardzo pozytywnie oceniła bank Alertowiczka Marysia, która odwiedziła oddział przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 11 w Stalowej Woli: Zakładałam w tym banku konto z lokatą nocną. Nie było kolejek, obsługująca mnie Pani było bardzo kompetentna, poinformowała mnie o wszystkich opłatach. Wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze. Ładny wystrój wnętrza.
Z obsługi oddziału (przy ul. Rakowieckiej oraz Al. Jana Pawła II 35 w Warszawie) zadowolona jest również Alertowiczka Paulina, choć krytykuje sam bank: Chociaż bank ma miłą obsługę to jego sposoby obchodzenia się z klientem są jak dla mnie nie do przyjęcia i nie zrozumiałe w żaden sposób. (wysyłać monit kosztujący 40 zł przy zadłużeniu wynoszącym 23 zł, 30 dniowy okres wypowiedzenia w trakcie którego naliczono mi koszty obsługi nieistniejącej już karty oraz odsetki za zadłużenie już spłacone… uważam za lekką kpinę).

Alertowicze przysyłają również wiele alerów w których narzekają na fatalne – np. zdaniem Zbycha – wyszkolenie pracowników, co ma się między innymi przejawiać zbyt skomplikowanymi procedurami spłaty kredytów hipotecznych: To wina złego szkolenia pracowników, ich niskich zarobków, a co za tym idzie i kompetencji – sugeruje w komentarzu pod artykułem „Niesamowita procedura spłaty kredytu hipotecznego w Alior Bank”.

Choć zupełnie odmienne zdanie na temat kadry pracowniczej Alior Banku ma Alertowicz Maras003, który tak napisał do Alertu: Nie jestem pracownikiem tego banku, ale zachęcam, żeby przejść się do placówki i poczuć na własnej skórze, że Wyższa Kultura Bankowości to nie tylko hasło! Pracownicy przepraszają mnie nawet wtedy jeżeli trafię na choćby jednoosobową kolejkę, proponują do picia wodę lub kawę, więc jak na razie banku nie zmienię.

Jak na wstępnie zaznaczyliśmy są to opinie pozytywne i negatywne. Alior Bank jest stosunkowo młodym bankiem a w ocenie, jednej z najlepszych porównywarek kredytowych – Comperia.pl, jest już na podium w zestawieniu najlepszych kont osobistych. Na przykład za prowadzenie osobistego konta w Alior Banku nie zapłacimy ani grosza i tylko 5 złotych za jego użytkowanie. Na nasze konto wpłynie też na czysto 21,58 zł. z tytułu odsetek. Również 21,56 zł. wpłynie na konto zakupowe klienta Alior Banku. Czy taka oferta zadowoli klientów? Powinna, ale czy wszystkich?

 

Podziel się swoją opinią na temat Alior Banku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły