Alert Finansowy

Czeka nas masowa ucieczka z Alior Banku?

08 stycznia
11:13 2010

Bank, któremu szefuje Wojciech Sobieraj, od samego początku kreował swój wizerunek jako banku bardzo profesjonalnego i jednocześnie banku o bardzo przystępnych cenach oraz mnóstwie ułatwień i bonusów. Niestety idylla nie trwała długo. Po roku od rozpoczęcia działalności klienci Alior Banku ze zdumieniem przecierają oczy…

Zobacz opinie o Alior Bank w Twoim mieście!


Drakońskie podwyżki

Prawdziwą burzę na internetowych forach wywołała grudniowa decyzja Alior Banku o podniesieniu opłat za kartę debetową z 3 zł do 5 zł a w przypadku kont mało aktywnych nawet do 9 zł. Policzmy to szybko i przekonajmy się jak wyglądają podwyżki w skali roku. Dotychczas karta kosztowała nas 36 zł rocznie. Teraz będzie kosztować 60 zł, a w wypadku mniej aktywnych klientów (zazwyczaj też mniej zamożnych) 108 zł! Podwyżka to naprawdę duża i pewnie doprowadzi do odejścia części klientów od tego banku. Czy Alior bank nie za wcześnie zapragnął zbierać żniwa swoich wcześniejszych ofert?

Kto na tym skorzysta?
Większość zmian weszła w życie od 1 stycznia bieżącego roku, ale najważniejsze z nich – podniesienie opłat za korzystanie z kart płatniczych wejdzie w życie dopiero z końcem marca. Jest więc jeszcze czas na przemyślenie swojej decyzji o założeniu konta w Aliorze. W tym wypadku cieszyć się będzie konkurencja, do której na pewno trafi kawałek tortu, zwłaszcza wśród mniej zamożnych klientów. Banki internetowe już mogą zacierać ręce w nadziei, że klienci mało aktywni przejdą właśnie do nich, mBank już działa w tym kierunku.

Oto co zmienia się w Alior Banku:

  • Opłata miesięczna za kartę płatniczą dla klientów aktywnych i tych którzy przelewaja do banku swoje pensje zwiększy się z 3 zł do 5 zł (zmiana wejdzie w życie 31 marca 2010 r.)
  • Opłata miesięczna za kartę płatniczą dla klientów mało aktywnych i nie traktujących Alior banku jako swojego głównego banku zwiększy się z 3 zł do 9 zł (zmiana wejdzie w życie 31 marca 2010 r.)
  • Zmianie ulegnie także roczny wolumen transakcji zwalniający z opłaty za wznowienie karty MasterCard Silver i MasterCard Gold. Wyniesie on odpowiednio 15 tys. zł oraz 30 tys. zł
  • Zmniejszeniu z 20 do 10 uległa pula darmowych przelewów internetowych dla Rachunku Zarabiającego
  • Dodatkowo planowana jest wzrost opłaty za przyznanie/podwyższenie/wznowienie limitu odnawialnego w rachunku z 1 proc. (min. 20 zł) do 1,6 proc. (min. 60 zł)
  • Jakby tego było mało bank planuje także wprowadzenie opłaty 1 zł za sprawdzenie salda w bankomacie

Jak poradzić sobie z wprowadzeniem nowych opłat? Alert Finansowy radzi:

  • Możecie zrezygnować z karty debetowej wydanej do waszego konta
  • W wypadku prawdopodobieństwa przekroczenia 10 przelewów miesięcznie warto założyć sobie darmowe konto w którymś z banków internetowych i po przelaniu pieniędzy z Alior Banku, robić z niego przelewy


Podziel się swoją opinią na temat Alior Banku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły