Alert Finansowy

Czy Open Finance to już Noble Finance?

04 lutego
16:59 2010

Często docierają do nas sygnały o ciekawych praktykach Open Finance. Doradca ten wielu z was wydaje się nie tyle doradzać, co namawiać na produkty Noble Banku. Pytacie się czy tak właśnie powinien postępować rzetelny doradca? Zależy jak dla kogo. Dla właściciela Open Finance na pewno tak…

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Wszystko w jednych rękach
Dostaliśmy alert o od jednego z naszych użytkowników przedstawiającego się jako James Blunt: „Dlaczego doradca Open Finance ma obowiązek oferować swoim klientom kredyt Noble Banku? I dlaczego kredyty Noble Banku są najdroższe w Polsce, a jako klient nie zobaczysz zestawienia oprocentowania? Na te zagadki prośba o odpowiedź.” Na pierwsze z pytań odpowiedź jest jasna – Open Finance należy do Noble Banku. Nic więc dziwnego, że stratedzy banku wymuszają na doradcach proponowanie w pierwszej kolejności produktów Noble. A właściwie to całej grupy Getin, gdyż Noble Bank, Getin Bank i Open Finance należą do Leszka Czarneckiego jednego z najbogatszych Polaków.

Inne rankingi już nie jednoznaczne
Przed paroma dniami Open Finance opublikował ranking najlepszych lokat bankowych. Zgadnijcie kto wygrywa? Oczywiście – Noble Bank. Lokaty zakładane w tym banku, za pośrednictwem Open Finance faktycznie przodują na rynku. Pisaliśmy już o tym miesiąc temu. Jednak zwykłe lokaty Noble Banku, zakładane bez pośrednictwa doradców, już takie rewelacyjne nie są. Według konkurencyjnych rankingów (np.: e-lokaty) wyprzedzają je oferty innych banków. Skoro więc najlepsze lokaty opisywane przez Open Finance można założyć tylko za pośrednictwem tej firmy, to jest sens wrzucać je do jednego worka z innymi lokatami bankowymi?

Co sądzisz o firmach doradczych? Której z nich nie ufasz? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły