Alert Finansowy

ALERT NEWS: Deutsche Bank wydłużył Rok Pegaza o kolejny miesiąc

29 stycznia
08:19 2010
Został jeszcze cztery tygodnie na skorzystanie z rocznego ubezpieczeniowo-inwestycyjnego produktu strukturyzowanego db Gwarancja – Rok Pegaza. Deutsche Bank właśnie wydłużył okres promocji na ten produkt o kolejny miesiąc. Jeśli ktoś lubi inwestycje w surowce i nie chce przy tym dużo ryzykować to może być oferta dla niego.


Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Ile na tym można stracić?
Cytując fragment starego skeczu Kabaretu Dudek na wstępie powinniście powiedzieć: „Ty mi nie mów ile można zarobić, ty mi mów ile można na tym stracić?”. Odpowiadamy – Rok pegaza jest rocznym produktem strukturyzowanym z pełną gwarancją kapitału. To znaczy, że gdy inwestycje banku się nie powiodą odzyskujemy cały kapitał. No prawie cały…, gdyż jedynym kosztem jest prowizja banku. W tym wypadku dość mała, gdyż wynosząca zaledwie 0,5 proc. zainwestowanego kapitału. Dla porównania wiele banków pobiera do 5 proc. prowizji.

Na czym to polega?

Wykupując roczny produkt ustrukturyzowany Rok Pegaza dajemy bankowi kapitał na operowanie na rynku kontraktów terminowych an surowce. Bank w wypadku zarobienia na tych transakcjach dzieli się z nami częścią zysków – stąd można na tym zarobić więcej niż na lokacie. Strategia produktu powiązana jest z zachowaniem kontraktów terminowych na 24 surowce z sektorów: energetycznego, metali, surowców rolnych i żywca. Potencjał zysku z realizowanej strategii jest nieograniczony z góry, natomiast udział inwestora w zysku na koniec okresu odpowiedzialności wyniesie od 60 do 80 proc.

Bez podatku Belki

Tego typu inwestycje maja dwa zasadnicze plusy. Z jednej strony mogą potencjalnie dać zysk znacznie większy niż z lokaty, z drugiej strony chronią przed podatkiem Belki. Dzieje się tak dlatego, gdyż strukturę przygotowano w formie ubezpieczenia na życie we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie (TUnŻ) Europa.
Minimum 2000 zł na lokacie
Druga subskrypcja na Rok Pegaza potrwa do 23 lutego 2010 r. Minimalna kwota inwestycji to 2000 zł. W przypadku wcześniejszej rezygnacji wypłacana jest wartość wykupu, której wysokość uzależniona jest od liczby miesięcy pozostałych do końca okresu odpowiedzialności. Klient objęty jest ochroną ubezpieczeniową i może wskazać jednego lub więcej uprawnionych do otrzymania świadczenia w razie swojej śmierci. Kwota stanowiąca świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu zgonu nie jest objęta podatkiem od spadków i darowizn.

Inwestujesz w “struktury”? Ile udało Ci się na nich zarobić? A może straciłeś? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły