Alert Finansowy

Do czego służy opłata rejestracyjna 1 grosz?

25 października
11:15 2016

Firmy oferujące szybkie pożyczki na dowód wymagają od swoich klientów minimum formalności. Kwestią, która zastanawia wielu, jest konieczność uiszczenia opłaty rejestracyjnej – wynosi ona 1 grosz, a bez jej wpłaty otrzymanie pożyczki nie jest możliwe. Dlaczego?

Jak zaciągnąć szybką pożyczkę?

Proces prowadzący do otrzymania na konto środków pieniężnych jest bardzo łatwy i szybki. Wystarczy podać dane z dowodu osobistego – imię, nazwisko i numer PESEL. Firmy pożyczkowe wymagają podania także adresu zamieszkania, numeru telefonu i numeru konta bankowego. Te dane koniecznie muszą znaleźć się we wniosku o udzielenie pożyczki. Dokładne informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania można znaleźć na stronach internetowych pożyczkodawców, np. na www.viasms.pl.

Opłata rejestracyjna

Nowi klienci danej firmy muszą spełnić jeszcze jeden warunek, aby ich wniosek o pożyczkę został wzięty pod uwagę – konieczne jest dokonanie opłaty rejestracyjnej. Nazwa tej operacji może wprowadzać w błąd – nie jest to tak naprawdę opłata za rejestrację w serwisie pożyczkodawcy, lecz sposób na zweryfikowanie danych osobowych starającego się o pożyczkę.

Firma pożyczkowa upewnia się w ten sposób, że podany numer konta należy rzeczywiście do nas – konto zarejestrowane jest na nasze imię, nazwisko oraz podany w formularzu zgłoszenia adres. Dlatego tak ważne jest, aby przelewu rejestracyjnego dokonywać bezpośrednio z naszego własnego konta, na które chcemy później otrzymywać kwotę pożyczki. Nie korzystamy więc z usług pośredników – operatorów płatności internetowych.

Na jakie konto należy wpłacić opłatę rejestracyjną?

Numery kont firm pożyczkowych podane są zawsze na ich stronach internetowych. Zwykle mamy do wyboru kilka numerów kont, firmy te posiadają bowiem rachunki w wielu różnych bankach. Najlepiej wybrać to konto, które zarejestrowane jest w banku, do którego sami należymy, albo też wiemy, że transakcje między naszym bankiem a bankiem-odbiorcą odbywają się możliwie najszybciej. Należy bowiem pamiętać, że przelewy pomiędzy niektórymi bankami mogą trwać nawet dwa dni. Im szybciej przelew rejestracyjny dotrze do firmy pożyczkowej i nasze dane osobowe zostaną zweryfikowane, tym szybciej otrzymamy środki pieniężne.

Podobne artykuły