Alert Finansowy

Ile kosztuje netbook za złotówkę?

03 grudnia
10:39 2009

„Widziałam ostatnio reklamę bezprzewodowego dostępu do internetu w sieci Era. Podobno można dostać netbooka za 1zł. Czy to prawda? Jak to możliwe, żeby prawie za darmo dawali coś tak drogiego?” – zapytała nas Joanna.

Postanowiliśmy sprawdzić, ile rzeczywiście kosztuje netbook w tej promocji…

Po przeczytaniu regulaminu promocji „blueconnect z netbookiem Samsung N130 za 1 zł” oraz przejrzeniu cenników innych abonamentów internetu bezprzewodowego, jakie Era ma w swojej ofercie, wszystko stało się dla nas jasne.

Netbook za 1 zł jest dostępny dla klientów, którzy podpiszą umowę na okres 24 cykli rozliczeniowych z miesięcznym abonamentem w wysokości 99 zł. Dla studentów abonament wynosi 89 zł, za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej przy podpisywaniu umowy.

Zmiana prędkości transferu następuje w powyższych abonamentach po ściągnięciu i wysłaniu 1,5 GB danych. Co ciekawe, dokładnie taki sam limit jest dostępny w abonamencie blueconnect 49, w którym miesięczna opłata wynosi 49 zł, a umowa podpisywana jest również na dwa lata.

Jak łatwo policzyć, w abonamencie z netbookiem zapłacimy miesięcznie o 50 zł więcej (studenci 40 zł) niż w abonamencie o tych samych parametrach, ale bez komputera. W ciągu 24 miesięcy daje to nam łączne kwoty odpowiednio 1200 zł i 960 zł.

Zatem oferowany netbook w rzeczywistości nie kosztuje nas 1 zł, ale aż 1200 zł oraz 960 zł w promocji dla studentów!

Sprawdziliśmy także, za ile moglibyśmy kupić ten model komputera w sklepie. Z porównywarek internetowych wynika, że można go kupić już za 1030,97zł!

Niestety, tylko studentom opłaca się skorzystać z tej promocji. W przypadku pozostałych osób znacznie taniej wyjdzie oddzielne kupienie netbooka i abonamentu… niekoniecznie w Erze, bo za takie same pieniądze u innych operatorów dostaniesz znacznie więcej.

Na naszym portalu możesz również podzielić się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły