Alert Finansowy

Jak ugryźć stówę z BZ WBK?

10 marca
08:53 2010

BZ WBK stara się przyciągnąć nowych klientów. W tym celu uruchomił nowe konto „Wydajesz i Zarabiasz”. Wszyscy ci, którzy nie mieli w poprzednich 12 miesiącach konta w BZ WBK, a założą konto „Wydajesz i Zarabiasz” otrzymają 100 zł. Poprzednio taką promocje zastosował Alior. Może teraz, dla odmiany, to my spróbujmy wykorzystać bank. AlertFinansowy.pl radzi jak to zrobić?

Nowy klient to koszt 400 zł
Jeśli nigdy, albo przynajmniej w okresie ostatnich miesięcy nie miałeś konta w BZ WBK nowa oferta banku jest właśnie dla ciebie. Bank da ci za założenie konta „Wydajesz i Zarabiasz” 100 zł. Skąd taka hojność? Bankowi i tak to się opłaca. Jak twierdzą eksperci zdobycie nowego klienta przeciętnie kosztuje 400 zł. Stąd też czasem marketingowcy wolą dać bezpośrednio pieniądze do ręki przyszłych klientów niż wydawać pieniądze na kosztowne kampanie reklamowe. Taka strategię wcześniej zastosował Alior.

Pieniądze prawie za darmo
Tak więc do rzeczy. Zakładamy konto, ale by było ono bezpłatne trzeba przelewać na nie co miesiąc minimum 1000 zł. Jeśli tego nie zrobimy opłata będzie wynosić 7 zł miesięcznie, a to znacznie uszczupli nasz dochód z darmowej stówki. Oczywiście przelewy najlepiej robić z konta internetowego innego banku. Przelewy musimy robić przez trzy kolejne miesiące. Po nich – w czerwcu dostaniemy przelew od banku w wysokości 100 zł. Po otrzymaniu przelewu od banku zamykamy konto. Procedura trwać może ponad miesiąc. Odliczając wszelkie koszty (przelewów i karty) zysk na czysto ze 100 od BZ WBK musi wynieść ok. 80 zł. I to przy maksymalnie półgodzinnym nakładzie pracy.

[vsw id=”_0Qv_kuVpBI” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Wady? Zalety?
Do zalet nowego konta można zaliczyć kartę płatniczą, która choć kosztuje 3 zł za miesiąc oferuje również 1 proc. cashback od dokonanych transakcji.

Największą wadą nowego konta BZ WBK są drogie przelewy internetowe, które kosztują 50 groszy za każdy.

Zamierzasz wyrwać 100 zł z BZ WBK? Uważasz, że za taka promocja musi kryć się “haczyk”?

Podziel się swoją opinią na temat BZ WBK!

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły