Alert Finansowy

Cash4You z absurdalnymi limitami

09 marca
11:33 2010

Sieć bankomatów Cash4You wprowadziła ostatnio dziwny limit wypłat gotówki. Od niedawna wszyscy użytkownicy tych urządzeń mogą wypłacić z nich maksymalnie 400 zł. Przy większych kwotach trzeba się nagimnastykować i powtarzać operację kilkakrotnie. Po co utrudniać życie ludziom i czym podyktowana jest taka decyzja?

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!
Max 400 zł
Cash4You wprowadziło ten specjalny limit ze względu na obniżkę stawki interchange, dzięki której sieci bankomatów zarabiają. Od początku kwietnia MasterCard będzie im płaciło zaledwie 1,2-1,9 zł za każdą transakcję wykonaną ich kartą, co jest kwotą dużo niższą od wcześniejszych 3,5 zł. Dlatego Cash4You chce zwiększyć ilość transakcji, aby nie stracić na tych niekorzystnych zmianach. Wiadomo, że cała „afera” odbije się rykoszetem po kieszeniach klientów. Ale cóż na to poradzić? Warto przypomnieć, że zgodnie z danymi NBP średnia wartość transakcji gotówkowej z użyciem karty wynosi 374 zł. Co może wyjaśniać, skąd wzięła się progowa kwota 400 zł.

Inne pułapki
Sieć Cash4You liczy w tym momencie ok. 620 bankomatów w całej Polsce. Na darmowe wypłaty gotówki mogą liczyć klienci Multibanku, mBanku oraz Kredyt Banku. Pozostałe banki mają ustalone własne prowizje na korzystanie z tych urządzeń. Uwaga! Warto pamiętać, że sprawdzenie salda w bankomatach Cash4You kosztuje złotówkę, a system obsługi specjalnie odwraca kolejność wybieranych opcji – na pierwszym miejscu znajduje się „wypłata gotówki i sprawdzenie salda”. Mała „pułapka” na klientów, od których można wyciągnąć jeszcze dodatkowy grosz. Każda okazja jest dobra.

Na co zwrócić uwagę przy wypłacaniu gotówki z bankomatu Cash4You?

[vsw id=”TBwy_d-H3Tg” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Co sądzisz o zmianach wprowadzonych przez Cash4You? Czy zostałeś poinformowany przez swój bank o tych zmianach?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły