Alert Finansowy

Będą większe wypłaty

11 grudnia
14:00 2009

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców. Od dziś wszystkie nowo zawarte polisy OC gwarantują znacznie wyższe wypłaty odszkodowań. Jest też nadzieja, że firmy ubezpieczeniowe nie podniosą w związku z tym cen polis. Nasza nadzieja na utrzymanie obecnych cen wynika z dużej konkurencji na rynku ubezpieczeń. Każdy ubezpieczyciel uważnie obserwuje poczynania konkurencji i tylko czeka na dobra okazję, aby przechwycić niezadowolonych klientów.

Maksymalna wysokość odszkodowania, jaką będzie musiała wypłacić firma ubezpieczeniowa za zniszczone mienie wzrosła z 300 do 500 tys. euro. Wzrosły też odszkodowania związane z utratą zdrowia lub życia w wyniku wypadku. Do tej pory poszkodowani mogli liczyć na rekompesatę w wysokości 1,5 mln euro. Teraz mogą otrzymać nawet 2,5 mln euro, o ile zostali poszkodowani w jednym wypadku. Z tej kwoty ubezpieczyciel musi wypłacić pieniądze ofiarom wypadków lub rodzinom w razie śmierci ich bliskich. Pula 2,5 mln euro ma też pokryć koszty leczenia i ewentualnej renty, jeśli w wyniku wypadku poszkodowany nie może pracować.

Trzeba pamiętać, że są to maksymalne stawki i tak wysokie wypłaty dotyczą raczej wypadków, w których uczestniczy wiele pojazdów i osób jak np. karambol czy wypadek autokaru.

Naszym zdaniem kierowcy nie powinni się martwić, że w związku z podwyższeniem wysokości odszkodowania, drastycznie wzrosną ceny polis OC. Na naszym rynku trwa wielka wojna cenowa. Większość firm sprzedaje polisy OC po kosztach, a nawet poniżej ich wartości, licząc na zyski w przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia autocasco. Dlatego uważamy, że jeśli ktoś ceny podniesie, to nie będzie to powszechna praktyka na rynku. Będzie to też dobry test, na to jak ubezpieczyciele dbają o swoich klientów i co gotowi są zrobić, aby po podwyżce zniechęceni klienci nie przeszli do konkurencji.

Za świetny przykład, że można mieć wysokie limity i atrakcyjne ceny, może służyć Compensa. Firma od dawna sprzedaje polisy z limitami 3 mln euro i 600 tys. euro, a jej ceny są wciąż konkurencyjne.

Już teraz możemy ci powiedzieć, jak limity będą rosły w przyszłości. Od 11 czerwca 2012 rekompensata za zniszczone mienie wzrośnie do miliona euro, a za utracone zdrowie do 5 mln euro. Tak wysokie limity dają szansę dla bardzo ciężko poszkodowanych na godziwe dożywotnie renty.

Na koniec zobacz, jakie zagrożenia czekają na drodze. Mogą cię spotkać różne dziwne i zaskakujące sytuacje, ale ta jest naprawdę wyjątkowa.

[vsw id=”TIMc4y67M7U” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Miałeś kłopoty z ubezpieczycielem? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły