Alert Finansowy

Jak zacząć grać na giełdzie

29 grudnia
10:55 2009

Chciałbyś pomnożyć swoje oszczędności? Marzą ci się wysokie stopy zwrotu? Jeśli nie stronisz od ryzyka to zainwestuj na giełdzie! No dobrze, ale jak zacząć grać na giełdzie? – takie pytanie zadała nam Majka.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Obecnie, aby rozpocząć inwestowanie na giełdzie, wystarczy posiadać dostęp do internetu, internetowy rachunek inwestycyjny oraz, co najważniejsze, środki  pieniężne, które chcemy zainwestować. 

Na początek należy wybrać biuro maklerskie, w którym otworzymy rachunek. Podejmując taką decyzję, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.
Po pierwsze – sprawdź, czy dane biuro posiada swój serwis internetowy, który umożliwi ci wygodne składanie zleceń przez internet. Jeśli platforma internetowa nie jest dostępna, dowiedz się koniecznie, gdzie znajduje się biuro oraz jakie są godzinny jego otwarcia. Swoboda korzystania z usług biura to podstawa dla sukcesu naszych inwestycji.

Drugą bardzo ważną kwestią są opłaty – zorientuj się, ile wynoszą opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku, a także prowizje za poszczególne transakcje. Dobrze jest porównać ich wysokość z ofertą innych biur świadczących tego typu usługi.

Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, wybierz biuro, w którym będziesz mógł liczyć na pomoc dotyczącą inwestowana. Większość biur prowadzi działalność doradczą dla swoich klientów, jednak korzystanie z tego typu usług wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Nie należy również zapominać o weryfikacji wiarygodności biura maklerskiego – sprawdź, w jakiej sytuacji finansowej się znajduje oraz czy wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec klientów. Warto także zapytać o opinię znajomych, którzy swoje pierwsze doświadczenia z giełdą mają już za sobą.

Jeśli wybrałeś już odpowiednie dla swoich potrzeb biuro maklerskie, otwórz rachunek, wpłać pieniądze i… zacznij grać! Powodzenia!

Miałeś problem z biurem maklerskim? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowej.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły