Alert Finansowy

Jak zarobić na karcie kredytowej?

15 stycznia
06:02 2010

Plastikowe karty z wirtualnymi pieniędzmi są coraz popularniejsze. Kartami płatniczymi posługuje się już połowa Polaków, z czego coraz większa część posiada karty kredytowe. Bezpieczeństwo i łatwy dostęp do pieniędzy to główne zalety „kredytówek”. Wszyscy wiemy jak nie popaść przez nie w długi, ale pytaniem jest – jak zacząć zarabiać?

Trzeba uważać
Sposobów na zarobienie na karcie kredytowej jest kilka, ale ogólnie wszystkie mogą sprowadzić się do jednego – należy unikać jak ognia opóźnień ze spłatą zadłużenia. Już to pozwoli nam zarobić na wcześniej dokonanych zakupach. Wiele banków oferuje różne ulgi przy zakupach kartą zachęcając do jej używania. Dlaczego? Bo osoby spłacające regularnie zadłużenie karty stanowią zaledwie około 30 proc. Reszta wcześniej czy później wpadnie w długi, gdzie czeka na nich oprocentowanie sięgające nawet 22 proc. rocznie. Do tego banki doliczają kary za nieterminowe spłacanie rat zadłużenia. I w ten sposób 70 proc. użytkowników kart kredytowych zarabia na bank i pozostałe 30 proc.

No dobrze, ale jak zarobić na karcie?
Dla osób nie mających działalności gospodarczej najlepsze będzie płacenie kartą wszędzie gdzie tylko się da. Stałą pensję warto wtedy przelać na jedną z dobrze oprocentowanych i krótkoterminowych lokat. Gdy zbliży się termin oddania bankowi kwoty zaciągniętego kredytu z karty, wycofujemy naszą lokatę inkasując odsetki, a bankowi oddajemy pełną kwotę. Powtarzając ten cykl kilka razy w ciągu roku jesteśmy w stanie zarobić dodatkowe kilkaset złotych.

Dla tych z własną firmą
Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą dostrzegą inne zalety kart kredytowych. Otóż dają one dostęp do szybkiego kredytu, który często jest niezbędny dla funkcjonowania małych przedsiębiorstw. Kupienie towaru za kredyt z karty, a następnie jego sprzedaż wraz z marżą już jest czystym zyskiem. Oczywiście pod warunkiem terminowego spłacenia zaciągniętego kredytu.

Trzeba uważać
Mimo to zawsze powinniśmy pamiętać, że małe plastikowe karty to wielka pokusa, a ostatecznym beneficjantem własnych promocji pozostaje bank. Stąd zapał, z jakim kolejne banki wprowadzają na rynek nowe karty chcąc przyciągnąć potencjalnych klientów. Taką kartę możemy otrzymać praktycznie za darmo, a także przez określony czas – zazwyczaj 12 miesięcy – możemy korzystać z niej bez dodatkowych opłat.

Jesteś posiadaczem karty kredytowej? Udało Ci się uniknąć nadmiernego zadłużenia?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły