Alert Finansowy

Karta debetowa Lotos Nawigator w Alior Bank

03 września
09:20 2010

Alertowicz ŁukaszS zastanawia się nad skorzystaniem z nowej oferty Alior Banku. Dostaliśmy od niego następujący alert:
Moja praca wymaga ode mnie ciągłych wyjazdów. Wszystkie koszty podróży muszę pokrywać z własnej kieszeni. Wczoraj wpadła mi w oczy oferta Alior Banku, który we współpracy z Lotosem stworzył kartę debetową powiązaną z programem lojalnościowym Lotos Navigator.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Dodatkowo oferują darmowy pakiet assistance w razie kłopotów na drodze. Udział w programie kosztowałby mnie 5zł, jeśli uczyniłbym Alior swoim głównym bankiem. Wśród nagród za punkty nie ma niestety tankowania, ale jakieś noże zawsze mi się przydadzą. Do tej pory używałem konta Inteligo w PKO BP i byłem zadowolony. Oferta Aliora wydaję się być jednak zachęcająca, ale nie wiem czy nie ma tam jakichś haczyków i nie stracę na tej zamianie.

Alertowicz powinien na wstępie przeanalizować jak często gości na stacjach Lotos i czy znajdują się one na trasie jego licznych wyjazdów. O ile siatka stacji Lotos na większości terenów w kraju jest dosyć gęsta, o tyle na Pomorzu i Mazurach szukanie stacji może być nieco kłopotliwe, gdyż nie ma ich tam zbyt dużo. Zakładamy bowiem, że posiadaczowi karty powinno zależeć na jak najczęstszym odwiedzaniu stacji tego koncernu.
Po analizie mapy należałoby bliżej przyjrzeć się ofercie Alior Banku i Lotos Navigator. Uczestnik programu nie ponosi opłat z tytułu wydania karty ani prowadzenia konta. Bank odbiera to sobie jednak w inny sposób. Jeśli Alior zostanie głównym bankiem posiadacza karty, czyli takim do którego będzie co miesiąc wpływało jego wynagrodzenie, renta, emerytura bądź stypendium z uczelni, opłata miesięczna za użytkowanie karty wyniesie 5 zł. W przeciwnym razie do tej kwoty należy doliczyć 4 zł tzw. opłaty dodatkowej.

ŁukaszS nie podał, co prawda, z jakiego typu konta Inteligo korzysta, jednak można założyć, że jako osoba pracująca ma co najmniej konto ze średnim miesięcznym saldem mieszczącym się w przedziale 100 zł – 49 999 zł. W takim wypadku porównywanie tabel opłat i prowizji do konta Inteligo w PKO BP i konta oferowanego przez Alior odbywa się na korzyść tego drugiego. Oba oferują bezpłatne operacje przez internet, co stało się już niemal standardem. PKO BP pobiera jednak opłaty za przelewy w ramach jednego banku dokonywane w oddziale, czego Alior nie praktykuje. Korzystający z Alior Banku mają możliwość uruchomienia lokaty nocnej, dzięki której połowa środków dostępnych na koncie w ciągu nocy zarabia 5% w skali roku. Ponadto posiadacz karty Alior Banku może bezpłatnie wypłacać gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. PKO BP zapewnia to tylko w wypadku korzystania z ich własnych bankomatów. W każdym innym bankomacie zostanie pobrana prowizja w wysokości min. 5 zł. Na korzyść Alior Banku przemawia również pakiet Car Assistance oferowany razem z kontem. Obejmuje on pomoc w razie wypadku bądź awarii samochodu m.in. holowanie, naprawa samochodu na miejscu oraz transport kierowcy i pasażerów.
Do tego wszystkiego należy dodać główną atrakcję, jaka w założeniu twórców programu ma przyciągnąć klientów, czyli punkty wymienialne na nagrody z katalogu. W tym miejscu główny zainteresowany powinien sam podjąć decyzję czy skorzystać z kuszącej oferty oraz czy wspomniane przez niego noże lub inne akcesoria rzeczywiście mu się przydadzą.

A może ktoś z Was uczestniczy w tym programie oraz jest klientem Alior Banku i zechce podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły