Alert Finansowy

ALERT NEWS: Pełny Zysk w Deutsche Banku

01 lutego
12:01 2010

Deutsche Bank wprowadza do oferty 3 i 6-miesięczne lokaty Pełny Zysk o oprocentowaniu 4,86 i 4,455 z codzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie nowych lokat odpowiada stawkom lokat tradycyjnych w wysokości odpowiednio: 6 procent dla lokaty 3-miesięcznej i 5,5 procent dla lokaty 6-miesięcznej.

Bez podatku
Oprocentowanie lokat db Pełny Zysk jest stałe dla każdego z okresów deponowania. Dla 3 miesięcy wynosi 4,86 procent, co odpowiada wartości zysku, jaki można by osiągnąć ze standardowej lokaty terminowej o oprocentowaniu 6, podlegającej opodatkowaniu od zysków kapitałowych. W przypadku lokaty 6-miesięcznej oprocentowanie wynosi 4,455. Aby osiągnąć taki sam zysk z klasycznej lokaty, jej oprocentowanie musiałoby wynosić 5,5.

Lepiej nie przekraczać 18 tys. zł
– Korzyścią z lokaty db Pełny Zysk jest dzienna kapitalizacja odsetek na rachunku lokaty, a nie, tak jak w przypadku lokat standardowych, po ich zakończeniu. Kapitał lokaty zostaje automatycznie powiększony o należne odsetki po każdym dniu jej trwania – mówi Monika Szlosek, dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej Deutsche Bank PBC. Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł. – Nie ma ograniczeń co do kwoty maksymalnej. Jednak, aby nie płacić podatku od zysku, jej wartość nie powinna przekraczać 18 000 zł – tłumaczy Monika Szlosek.

Zasady:

  • Lokata Pełny Zysk jest odnawialna
  • Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł
  • Oprocentowanie w momencie odnowienia będzie zgodne z warunkami zakładania lokat, które będą obowiązywały w danym dniu
  • W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty odsetki nie zostaną naliczone
  • Warunkiem założenia lokaty jest posiadanie konta osobistego w Deutsche Bank PBC – na przykład konta internetowego dbNET, lub db Konta Oszczędnościowego

Co sądzisz o ofercie Deutsche Banku? Ma szansę konkurować z innymi na rynku? Napisz do nas Alert lub podyskutuj na Forum. Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.
AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły