Alert Finansowy

Karta kredytowa BPH Media Markt

08 lutego
11:24 2011

Dostaliśmy alert od Użytkownika Irka o treści “BPH już drugi rok przysyła mi kartę kredytową Media Markt, której ja nie aktywuję i nie używam. Czy muszę w związku z tym ponosić opłatę roczną za udostępnienie i obsługę karty w kwocie 30 zł?”.


Zobacz opinie o BPH w Twoim mieście!

Temat wydaje się prosty i nieskomplikowany jednak, musimy być ostrożni, gdyż na każdym kroku prawie każdy sklep czy bank proponuje nam karty kredytowe a my nie czytamy regulaminów, gdyż nie mamy czasu. Natomiast w regulaminie na stronie BPH wszystko jest wyjaśnione. Zacznijmy od przeczytania Wykazu Opłat i Taryf za korzystanie z karty Media Markt. Punkt 2: Roczna opłata za udostępnienie i obsługę karty (pobierana z dołu za rok miniony na początku drugiego i każdego kolejnego roku licząc od daty wydania karty głównej) wynosi 45 zł. W punkcie nie ma nic o tym, czy karta została aktywowana czy też nie. Jest tylko napisane, że opłata należy się za wydanie. Więc jak nasz użytkownik otrzymał kartę musi już za nią zapłacić nawet nie aktywując jej.

Jedynym wyjściem by nie płacić za kartę jest złożenie wniosku w banku o rezygnację z karty. Użytkownik powinien pamiętać by zrobić to 60 dni przed upływem ważności karty. Jest to wspomniane w regulaminie wydania i użytkowania karty § 11.1 ust. 2. W momencie nie zrobienia tego Bank wyśle ponową kartę do klienta. Mówi o tym § 11.1 ust 3. W przypadku, gdy Posiadacz karty nie spełni warunku wymienionego w ust. 2 Bank obciąży Rachunek karty opłatą za każdą wznowioną Kartę zgodnie z Taryfą opłat i prowizji.

Podziel się swoją opinią na temat BPH.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły