Alert Finansowy

Polbank nie obniżył oprocentowania

16 grudnia
06:25 2009

Arkadiusz miał problem w spłacaniu swojego kredytu. Okazało się, że komplikacje z poprzednim kredytem rzutują na oprocentowanie nowego kredytu w Polbanku. Nasz Alertowicz zaakceptował takie warunki, ale obiecano mu, że za rok oprocentowanie zostanie obniżone. Tak się jednak nie stało. Przeczytaj historię Arka i odpowiedź Polbanku.

Zobacz opinie o Polbanku w Twoim mieście!

“Wziąłem kredyt konsolidacyjny w Polbanku. Przy podpisywaniu umowy okazało się, że z powodu komplikacji w spłacie kredytu w innym banku będę obarczony tzw. karą i przez rok będę miał wyższe oprocentowanie. Po roku zgłosiłem się do banku, żeby je obniżyć. Przez dwa tygodnie przywoziłem wszystkie papiery, których bank potrzebował do obniżenia oprocentowanie. Niestety, nie zostało ono w końcu obniżone i nie zostałem nawet poinformowany, jaka była tego przyczyna. Nie polecam tego banku. Być może dla kogoś kwota ok. 50 zł to jest nie dużo pieniędzy, ale dla mnie jest to sporo, zwłaszcza, jeśli mam ją dopłacać każdego miesiąca przez 7 najbliższych lat.”

W imieniu Polbanku na Alert odpowiedział Pan Marek Bosak:

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego zależne jest od historii kredytobiorcy zapisanej w Biurze Informacji Kredytowej. Historia sprawdzana jest na podstawie numeru PESEL przed podpisaniem umowy kredytowej. Oprocentowanie zawarte w umowie jest stałe dla całego okresu kredytowania. Może być ono obniżone na wniosek klienta, najwcześniej po roku terminowej spłaty. Warunkiem jest poprawa historii w BIK, która wynika ze spłaty innych zobowiązań.

Komentarz

Niestety, zła historia kredytowa może ciągnąć się za kredytobiorcą latami. Pamiętaj, że w bazie BIK-u są widoczne informacje m. in. o zadłużeniu, podjętej przez bank windykacji czy egzekucji należności oraz o powodach zamknięcia rachunku. Biuro nie usuwa żadnych informacji, jakie zostały przekazane do bazy i posiada wyłącznie prawo do ich zbierania i udostępniania. Nie ma też prawa jakiegokolwiek ich modyfikowania.

Podziel się swoją opinią na temat Polbanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły