Alert Finansowy

Konto osobiste z oprocentowaniem 3% już od listopada w Polbanku. ROR będzie płatny.

04 listopada
11:33 2010

Polbank zaproponował swoim klientom Mistrzowskie Konto Osobiste. Jego posiadacze mogą liczyć na nadzwyczajnie wysokie oprocentowanie swojego ROR-u.
Zobaczcie szczegóły.


Zobacz opinie o Polbanku w Twoim mieście!

1. Oprocentowanie rachunku – 3 % – dla środków powyżej 500 zł
2. Opłata za prowadzenie konta – 0 zł do 31.01.2011.
Po tym terminie brak opłaty jest kontynuowany pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą w ciągu miesiąca, w innym przypadku opłata wynosi – 6zł
3. Opłata za wydanie karty debetowej – 0 zł
4. Opłata za użytkowanie karty debetowej – 0 zł
5. Przelewy internetowe – 0 zł
6. Przelewy zewnętrzne zrealizowane w placówce – 4 zł
7. Dzienny limit transakcji dokonywanych za pośrednictwem internetu standardowo 5000 zł, do 100 000 zł na życzenie klienta.
8. Wypłata z 2000 bankomatów Polbank i Euronet na terenie kraju – 0 zł
9. Wypłata z pozostałych bankomatów – 5 zł
10. Wypłata z bankomatów za granicą – 10 zł

Zatem należy pamiętać, iż wysoko oprocentowane konto uzyskujemy pod warunkiem salda wynoszącego przynajmniej 500 zł, co de facto nie należy do najwyższych. Na uwagę zasługuje również brak opłaty za przelewy realizowane za pośrednictwem bankowości elektronicznej, co nie jest powszechną praktyką w wielu bankach.

Jednakże Polbank nieco skomplikował warunki naliczania opłaty za prowadzenie konta. Osoby, które nie korzystają często z karty płatniczej mogą odczuwać pewien dyskomfort w przypadku miesięcznej opłaty w wysokości 6 zł. Konto to nie jest również przeznaczone dla osób wykonujących przelewy internetowe o dużej wartości, gdyż limit ustanowiony jest na poziomie 5000 zł dziennie. Polbank co prawda umożliwia zwiększenie limitu przelewów do 100 000 zł, ale w tym przypadku należy zgłosić się indywidualnie w placówce banku.

Powyżej przedstawione elementy to najważniejsze kwestie, na które zwracamy uwagę przy wyborze konta osobistego. Trzeba przyznać, że pod tym względem „Mistrzowskie Konto Osobiste” prezentuje się bardzo przyzwoicie.


Co myślisz o ofercie produktowej Polbanku? Podziel się swoją opinią o Polbanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły