Alert Finansowy

Kredyt hipoteczny w ING

18 stycznia
07:45 2011

Trochę nerwowo zaczyna robić się na rynku kredytów hipotecznych, ale jak wiadomo od nowego roku weszła w życie pełna wersja rekomendacji T i z pewnością o kredyt hipoteczny będzie już znacznie trudniej niż dotychczas, chociaż wielu analityków finansowych dowodzi, że niewiele się na tym rynku zmieni.

Zobacz opinie o ING Bank Śląski w Twoim mieście!

Jest to oczywiście nieprawda, chociaż trudno przewidzieć jaka będzie reakcja banków – reakcję klientów już znamy.
Pamiętamy jednak, że z chwilą wejścia w życie pierwszych zapisów rekomendacji T banki bardzo szybko dostosowały się do nowej sytuacji, teraz czas oczekiwania na decyzję może się wprawdzie wydłużyć, ale być może banki swoim klientom zrekompensują tą niedogodność pewnymi bonusami. Nie mniej jednak na rynku kredytowym posucha, mało klientów i nikłe zainteresowanie kredytami. Bardzo dobrze skomentowała te sytuację Open Finance: “Prezentowany przez NBP wzrost wartości kredytów gospodarstw domowych wypada szczególnie blado w sytuacji gdy wiadomo, że mieszczą się w nim zarówno kredyt mieszkaniowe jak i konsumpcyjne – oba tak w ostatnich tygodniach mocno promowane w bankowych kampaniach reklamowych”. Wydaje się jednak, że to niepewna sytuacja na tym rynku skłania klientów do dużej rezerwy w podejmowaniu decyzji kredytowych. Mimo to banki nie ustają w promowania swoich produktów, szczególnie jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne.

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najlepszych obecnie kredytów hipotecznych jest kredyt w ING Bank Śląski. Dlaczego warto zainteresować się ta ofertę? Z kilku powodów. Po pierwsze z analiz wynika, że jest to w chwili obecnej najtańszy na rynku kredyt hipoteczny. Są w tym banku dwie opcje obniżenia kosztów kredytu, pierwsza to zachowanie prowizji przy obniżonej marży, druga to rezygnacja z prowizji. Oprocentowanie tego kredytu uzależnione jest od kwoty, wartości nieruchomości oraz rodzaju oferty i wynosi od 4,86% do 7,11%. Jest to kredyt tylko i wyłącznie w złotówkach, ale w chwili obecnej jest to chyba najlepsza oferta. Poza tym bank nie pobiera opłat za rozpatrzenie wniosku, a także za wcześniejszą spłatę kredytu. Jako ciekawostkę można podać, że istnieje również możliwość pozyskania dodatkowej gotówki, na przykład na wyposażenie mieszkania. Okres spłaty tego kredytu wynosi nawet 40 lat, a raty do wyboru: równe lub malejące. Przykładowa symulacja: kwota kredytu 300 000 złotych, okres kredytowania 30 lat, wkład własny 20%, waluta PLN, RRSO 5,19%, rata miesięczna 1584,89 zł.

 

Na naszym portalu możesz również podzielić się swoją opinią na temat ING.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły