Alert Finansowy

Kredyt mieszkaniowy w Banku Pekao SA

26 stycznia
09:47 2011

Dostaliśmy alert od użytkowniczki Moniki, która jest w trakcie poszukiwania kredytu hipotecznego i postanowiła podzielić się z nami jedną ze znalezionych ofert.

Przed zakończeniem roku 2010 banki bardzo śpieszyły się, by przed nowym rokiem przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Szczególnie na rynku kredytowym ruch był jak nigdy dotąd. W branży kredytów hipotecznych to był już ostatni gwizdek przed wejściem w życie Rekomendacji T i być może w następnej kolejności Rekomendacji S. Stąd przeróżnego rodzaju promocje, rabaty, upusty, a nawet nagrody dla klientów, którzy w tym okresie zdecydowali się na kredyty gotówkowe, a co najważniejsze na kredyty mieszkaniowe. Tymczasem rekomendacja T, która weszła właśnie w życie z pewnością nie pozwoli już tak bardzo bankom na prowadzenie własnej niekontrolowanej polityki kredytowej. A przynajmniej nie na taką skalę jak obecnie. Z pewnością nie tylko kredytowanie mieszkaniowe zostanie ograniczone, ale znacznie już trudniej będzie o jakiekolwiek kredyty. Póki co jednak banki jakoś sobie radzą i nie stosują zbyt rygorystycznych posunięć, bowiem na rynku nieruchomości ruch, a to oznacza, że po chwilowym zastoju rynek kredytowy znowu się ożywia. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kredyty z dopłatami rządowymi w ramach programu “Rodzina na swoim”.

Ale nie tylko, bowiem na przykład dość ciekawą ofertę kredytu hipotecznego złożył swoim klientom Bank Pekao SA. Jeżeli są to kredyty złotówkowe wtedy bank nie wymaga wkładu własnego, natomiast dla kredytów w Euro oraz USD, wymagany jest 30% wkład własny. Jeżeli wnioskodawca nie potrafi zebrać takich pieniędzy może brakujący wkład własny ubezpieczyć. Bank Pekao SA umożliwia także swoim klientom skredytowanie tak zwanych kosztów około kredytowych takich jak: prowizja, koszty opłaty notarialnej, kontroli i wyceny nieruchomości, a także ubezpieczenia kredytu. Niestety okres kredytowania jest krótszy niż w wielu innych bankach, ponieważ dla kredytów w złotówkach wynosi do 30 lat natomiast dla kredytów w obcych walutach do 20 lat. Bank też jako zabezpieczenie docelowe wyznacza hipotekę na finansowanej nieruchomości lub innej nieruchomości klienta oraz cesję praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. No i kilka zdań na temat prowizji oraz marży. Jeżeli jest to oferta Premium Plus to przy kredycie min. 300 tysięcy złotych i dochodach w granicach 7 500 zł. prowizja wynosi 0 zł. natomiast marża 1,59%. Bank nie pobierze także prowizji od posiadaczy Eurokonta, a marżę wyznaczył w wysokości 1,69%. Dla pozostałych klientów Banku Pekao SA prowizja wynosi 0,49% natomiast marża w wysokości 3%. Czy jest to korzystna oferta klienci tego banku sami powinni ocenić.

Podzielcie się swoją opinią na temat Pekao.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły