Alert Finansowy

Kredyty wracają na strony internetowe

23 lutego
16:11 2010

Jeszcze kilka miesięcy temu na stronach internetowych banków królowały informacje na temat lokat i kont osobistych. Powoli jednak do łask zaczynają powracać kredyty, których banki od czasów kryzysu finansowego wyraźnie obawiały się udzielać. Niedawno pisaliśmy o czterech bankach, które powracają z kredytem hipotecznym na 100 proc. lub więcej wartości nieruchomości. Dziś przyjrzymy się bankowym stronom internetowym.

Mało reklam kredytów
Nawet przed świętami Bożego Narodzenia na palcach jednej ręki można było policzyć banki zachwalające ofertę kredytów gotówkowych już przy wejściu na główną stronę (Kredyt Bank, Citi Handlowy, DB PBC, Bank Pocztowy), choć przez ostatnie lata był to sztandarowy produkt okresu świątecznego. Niezależna firma doradztwa finansowego Gold Finance sprawdziła, co obecnie banki promują na swoich głównych stronach internetowych skierowanych do klienta indywidualnego.

Nie boją się pożyczek
Na stronach Pekao i ING Banku Śląskiego wręcz króluje oferta kredytu hipotecznego. Sporo uwagi finansowaniu nieruchomości poświęca też DnB Nord – uważa Halina Kochalska, analityk Gold Finance: – O kredycie hipotecznym, pomiędzy informacjami o koncie z medycznym assistance i pożyczką konsolidacyjną, przypominają także w Banku Citi Handlowy. Podobnie Polbank, który przed internautą zachwala równocześnie konto, dwa kredyty gotówkowe i kredyt mieszkaniowy. BGŻ natomiast reklamuje kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim, obok dwóch lokat i konta. Euro Bank i Lukas Bank również dają sygnał, że nie boją się pożyczać. Na wejściu bardzo mocno akcentują swoją ofertę kredytów konsumpcyjnych. Nie da się jednak ukryć, że banki koncentrujące się na zachwalaniu kont i lokat wciąż są w przewadze. MultiBank, BZ WBK, BOŚ, BNP Paribas Fortis, Volkswagen Bank Direct czy Alior w pierwszym kontakcie przede wszystkim przekonują o zaletach swoich nowych kont osobistych. Z kolei Millennium, Nordea, Toyota Bank, mBank, Raiffeisen nadal komunikują głównie atrakcyjność oferowanych lokat – podsumowuje Kochalska.

Co sądzisz o ofercie banków? Czy ofensywa kredytowa, gdy kryzys jeszcze trzyma w najlepsze, ma sens?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły