Alert Finansowy

Lekarstwo na wysokie ceny

18 grudnia
06:46 2009

„Ceny leków w aptece, w której od dawna realizowałem recepty, znowu wzrosły! Macie jakieś info gdzie kupować leki po niższej cenie?” – zapytał nas zenek_era, który miesięcznie wydaje kilkaset złotych na lekarstwa dla swojej matki. Zobacz, co zrobić, aby nie przepłacać w aptekach.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Ceny leków w różnych aptekach znacznie różnią się od siebie. Zdarza się, że cena tego samego leku, może różnić się w sąsiadujących aptekach nawet o 20-30%.

W celu wyboru najtańszej apteki w naszym miejscu zamieszkania, dobrze jest zadzwonić do kilku aptek i zapytać o cenę konkretnego lekarstwa, unikając w ten sposób męczącego biegania od apteki do apteki w poszukiwaniu najkorzystniejszej ceny.

Lepszym pomysłem jednak wydaje się być zamawianie leków przez internet. Jest wiele dobrych aptek internetowych jednak nam, ze względu na bardzo dużą sieć sprzedaży i odbioru lekarstw, przypadła do gustu apteka internetowa “Dbam o zdrowie”.

Na stronie, po uprzednim bezpłatnym założeniu konta zamawiamy pożądane przez nas leki, po czym wybieramy aptekę, w której je odbierzemy. Ceny leków kupowanych za pośrednictwem tej strony są niższe niż w tradycyjnych aptekach. Nawet w przypadku zakupów w aptece należącej do sieci “Dbam o zdrowie”, ale bez wcześniejszego zamówienia leków przez internet ceny są wyższe. Minimalna kwota zamówienia to 20 zł.

Zamawiać możemy także leki na receptę. Uważnie wypełnijmy jednak wirtualną receptę, zgodnie z oryginalną receptą otrzymaną od lekarza. Podanie błędnych informacji uniemożliwi farmaceucie wydanie nam leków.

Odbiór osobisty leków w wybranej aptece dbam o zdrowie na terenie całego kraju jest bezpłatny. Sieć liczy ponad 1800 aptek, zatem znalezienie apteki w miejscu naszego zamieszkania przynależącej do tej sieci nie powinno stanowić problemu.

Czas dostawy leków do wybranej apteki nie przekracza 24 godzin (dotyczy dni roboczych). W momencie, gdy towar jest gotowy do odbioru, jesteśmy o tym informowani telefonicznie.

Dodatkowo sieć “Dbam o zdrowie” oferuje kartę lojalnościową. Wyrobienie karty jest bezpłatne i możliwe w każdej aptece należącej do programu. Karta umożliwia zbieranie punktów – za każde wydane 5 zł otrzymujemy 1 pkt. Zebrane punkty można wymienić na nagrody, np. kosmetyki czy AGD.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na lekach, zamów je przez internet. Nie przepłacaj w tradycyjnych aptekach. Zgromadzone w ten sposób oszczędności możesz przeznaczyć np. na zakup prezentów dla bliskich.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły