Alert Finansowy

Lukas, czy tak powinno być w każdym banku?

13 stycznia
08:53 2010

Lukas Bank stara kreować się na tani i pełen ułatwień bank dla każdego. Faktycznie, obsługuje dużo punktów ze sprzedażą ratalną sprzętu komputerowego lub RTV i AGD. Ma także dość liberalne zasady udzielania pożyczek. Jednak nie ufajmy do końca reklamom. Rzeczywistość nie jest taka różowa. Za małe niedopatrzenie możemy zapłacić krocie.
Zobacz opinie o Lukas Bank w Twoim mieście!

Pożyczki nie takie tanie?
Lukas kusi tanimi pożyczkami, ale pamiętajmy, że w tym świecie nie ma nic za darmo. Utrzymanie placówek kosztuje każdy bank mniej więcej tyle samo. Dlatego starajmy się pamiętać o tym, że bank swoją liberalną politykę kredytową będzie starał zrekompensować sobie czym innym.

ROR do kredytu
Biorąc kredyt Lukas Bank często kusi obniżeniem oprocentowania w wypadku równoległego założenia rachunku ROR, ale obsługa konta oczywiście kosztuje i to nie małe kwoty. Osoba rzadko z niego korzystająca musi liczyć się z wydatkiem 11 zł miesięcznie, a to jest 132 zł rocznie. Warto zastanowić się czy przy małych sumach pożyczki faktycznie opłaca nam się zakładać konto w Lukasie.

Upewnij się, czy masz czyste konto
Pojawiały się przypadki, że osoby, które spłaciły ostatnią ratę kredytu nie zastanowiły się czy miały jakąś opłatę z tytuły opóźnienia w terminowym spłacaniu wcześniejszych rat. Gdy bank sobie o nich przypominał z kilku złotych robiło się ponad 100! Każdy, nawet najmniejszy poślizg, w spłacaniu rat powoduje, że bank nalicza nam odsetki. Dodatkowo, te odsetki leżą na rachunku, obciążając nas kosztami jego utrzymania. Gdy bank po jakimś czasie przypomni sobie o spłacie tych odsetek, może uzbierać się suma bez porównania większa od początkowej.

Na co zwrócić uwagę?

  • Nie dajcie sobie wetknąć ubezpieczenia do kredytu jeśli faktycznie nie jest ono wam do niczego potrzebne
  • W przypadku spłaty ostatniej raty kredytu koniecznie wybierzmy się do placówki Lukas Banku i sprawdźmy jakie jest nasze saldo i uregulujmy je do końca
  • Gdy zakładacie konto w Lukasie przemyślcie, czy będzie to wasze główne konto – z którego korzystacie na co dzień, czy tylko konto, które pozwoli obniżyć oprocentowanie. W tym drugim przypadku uważajcie na spore opłaty

Podziel się swoją opinią Lukas Banku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły