Alert Finansowy

Marża w BZ WBK tylko 0,99%!

24 lutego
10:53 2011

Ostatnio głośno było o tym, że BZ WBK w swojej ofercie oferuje kredyt hipoteczny z marżą tylko 0,99%. Takiej marży póki co nie ma w żadnym innym banku. Ale BZ WBK zawsze lubił szokować rynek kredytów hipotecznych niekonwencjonalnymi decyzjami.

Zobacz opinie o BZ WBK w Twoim mieście!

Tak było między innymi w roku ubiegłym, kiedy to zaproponował marżę w wysokości 1,35%, gdy w większości innych banków marża nie schodziła poniżej 2%. Tylko DnB Nord próbuje w podobny sposób zaskakiwać i szachować rynek kredytów hipotecznych. Tym razem nawet rezygnując z marży, szkoda tylko, że jedynie w pierwszym roku kredytowania. Przy tego rodzaju promocyjnych ofertach zawsze trzeba liczyć się z niespodziankami typu: założenie konta z comiesięczną wysoką wpłatą, ubezpieczenie kredytu, zaopatrzenie się w karty kredytowe z określoną kwotą miesięcznych transakcji itp. I tak właśnie jest w DnB Nord oraz BZ WBK.

Na przykład DnB Nord nie pobiera prowizji i jest to atutem tej oferty, ale w zamian życzy sobie korzystania z dodatkowych produktów i usług. BZ WBK także nie pobiera prowizji, ale podobnie jak DnB Nord tylko przy ofercie pakietowej. Bez pakietu przy kredycie w PLN BZ WBK pobiera 3,5% prowizji, natomiast w Euro 2%. Nie jest to mała prowizja, bowiem na przykład przy kredycie powiedzmy 300 000 złotych prowizja wyniesie ponad 10 000 złotych. Oczywiście można prowizję włączyć w koszt kredytu, ale wówczas rośnie nam rata kredytu, wszystko więc zależy od decyzji kredytobiorcy.
Poza tym w BZ WBK, aby w ogóle starać się o taki kredyt trzeba mieć wkład własny w wysokości 10%. Ale nie jest to jedyny warunek jaki stawia przed starającymi się o promocyjny kredyt z marżą 0,99%. Drugim warunkiem jest konto osobiste w tym banku z miesięcznymi wpływami w wysokości co najmniej 2000 złotych. Natomiast bank nie żąda tym razem zaopatrzenia się w kartę kredytową, co jest obowiązkiem w wielu innych bankach stosujących podobne oferty promocyjne.

Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że promocyjne kredyty z marżami 0,9-0,6%, czy też rezygnacja z nich przez jakiś okres, to przede wszystkim klasyczny przykład marketingowych działań banków. Zawsze są bowiem haczyki w postaci pakietów, czy też wysokich prowizji. Nie ulega natomiast wątpliwości, że kredyty hipoteczne są kredytami drogimi i nie wszystkich jest na nie stać.

Na naszym portalu możesz podzielić się swoją opinią na temat BZ WBK.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły