Alert Finansowy

Marże w dół

29 października
14:52 2009

BNP Paribas Fortis obniża marże dla kredytów i pożyczek hipotecznych. Jesteśmy bardzo zaskoczeni. Oczywiście pozytywnie. Jednak nie jest już tak miło, gdy dowiemy się, w jakiej wysokości musimy wziąć kredyt aby dostać najniższą marżę.


Zobacz opinie o BNP Paribas Fortis w Twoim mieście!

Marża została zmniejszona z 4,5 na 2,9 proc. dla kredytu mieszkaniowego w kwocie od 500 tys. zł.

Natomiast wysokość marży przy kredytach nie większych niż 500 tys. ustalana będzie indywidualnie i uzależniona od kwoty kredytu. Bank obniży jej poziom klientom, którzy zdecydują się jednocześnie na zakup ubezpieczenia. Proponowane ubezpieczenie obejmuje ochronę m. in. od ryzyka utraty pracy, ryzyka całkowitej niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem lub chorobą, ryzyka pobytu w szpitalu czy assistance medyczny.

W przypadku trzyletniego ubezpieczenia, marża zostaje obniżona o 0,5 pkt. proc. Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie pięcioletnie bank obniży marżę o 1 pkt. proc. w całym okresie kredytowania. 

Jeśli już masz lub otwierasz wraz z kredytem konto osobiste dostaniesz także 50 proc. zniżkę na zakup ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu. Zostaniesz również zwolniony z opłat za wydanie i użytkowanie w pierwszym roku karty kredytowej.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni… szczególnie w październiku :), ale może niedługo więcej banków pójdzie śladem Fortisu? Czekamy na kolejną obniżkę i ruch konkurencji.

Czytaj też: Kolejny bank zmienia oprocentowanie

Podziel się swoją opinią na temat BNP Paribas Fortis.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły