Alert Finansowy

ALERT NEWS: Meritum Bank idzie pod prąd

22 lutego
06:47 2010
Podczas gdy znaczna część banków obniża oprocentowanie lokat, które mocno wyśrubowała ubiegłoroczna „wojna na lokaty” jest kilka banków, które decydują się na krok w przeciwną stroną i podwyższają oprocentowanie. Uważnie obserwujemy takie przypadki i informujemy was o nich. Tym razem Meritum Bank podwyższył oprocentowanie swoich lokat.


Zobacz opinie o Meritum w Twoim mieście!

Śladem innych banków

Meritum Bank, najwyraźniej poszedł w ślady kilku banków (m.in. Millennium), które nie poddały się ogólnemu trendowi do obniżania oprocentowania, lecz wręcz odwrotnie – niedawno zaoferowały więcej. Nowe oprocentowanie lokat jest wyższe o 0,4-0,5 proc. we wszystkich kanałach dystrybucji, w których otwierana jest lokata. Podwyżka dotyczy zarówno lokat dostępnych przez stronę www (bez posiadania konta w Banku) jak i lokat zakładanych w systemie bankowości elektronicznej.

Więcej po założeniu konta
Dodatkowo, dzięki specjalnej ofercie ważnej do 30 kwietnia b.r., klienci Meritum Banku mogą skorzystać ze zwiększonego oprocentowania. Osoby, które wraz z założeniem dowolnej lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek otworzą Meritum Konto Zarabiające, otrzymają wyższe odsetki z lokaty. Co ważne, te dodatkowe odsetki zostaną klientom wypłacone z góry, przy założeniu lokaty, w formie przelewu na nowo założone konto.

Większe oprocentowanie
Efektywne oprocentowanie lokat z dzienną kapitalizacją odsetek jest wyższe dzięki codziennemu naliczaniu i kapitalizowaniu odsetek. Ponadto, z uwagi na fakt, iż dzienna wysokość odsetek nie przekracza kwoty 2,49 zł, zgodnie z regulacjami Ordynacji Podatkowej, od lokat nie jest odprowadzany podatek od dochodów kapitałowych, co pozwala porównywać te lokaty ze standardowymi lokatami oprocentowanymi na poziomie 7,00 proc. (5 m-cy), 7,07 proc. (6 m-cy) i 7,24 proc. (12 m-cy) dla lokat zakładanych przez Internet oraz 7,12 proc. (5 m-cy), 7,20 proc. (6 m-cy), i 7,37 proc. (12 m-cy), dla lokat zakładanych w systemie bankowości elektronicznej.

Co i jak?
W Meritum Banku każdy może założyć dowolną ilość lokat z dzienną kapitalizacją, przy minimalnej kwocie lokaty ustalonej na 3000 zł, a maksymalnej na 10 000 zł. Po zakończeniu okresu deponowania lokata może zostać automatycznie odnowiona na kolejny okres wraz z odsetkami. Lokaty są na okres od 5 do 12 miesięcy.

Co sądzisz o ofercie Meritum Banku? Jesteś ich klientem?
Podziel się swoją opinią na temat Meritum Bank.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły