Alert Finansowy

Meritum Bank wchodzi aktywnie na rynek płatności elektronicznych

12 lipca
22:00 2010

Meritum Bank udostępnił swoim Klientom nową funkcjonalność, która znacząco usprawnia realizowanie płatności za dokonywane zakupy w Internecie. Przy wdrożeniu nowej usługi Bank współpracował z liderami w dziedzinie płatności elektronicznych na polskim rynku: eCard S.A, PayU S.A. oraz Blue Media S.A.

MeritumBank Przelew to kolejna z serii nowych usług, obok doładowań telefonów komórkowych, negocjacji online oprocentowań lokat i kursów walut oraz online-owych raportów BIK, udostępnionych Klientom w ostatnich tygodniach.
“MeritumBank Przelew” służy do realizowania szybkich, bezpiecznych i bezprowizyjnych płatności w sklepach internetowych, bezpośrednio z konta Klienta w Meritum Banku. Korzystanie z takiej usługi jest proste i wygodne. Klient dokonujący zakupów w Internecie, decydując o sposobie płatności w sklepie bądź serwisie internetowym, może teraz wybrać MeritumBank Przelew, klikając na znak graficzny usługi. W wyniku wybrania tej opcji, Klient zostanie przeniesiony do systemu bankowości elektronicznej Meritum Banku i otrzyma automatycznie wygenerowany, gotowy przekaz pieniężny. Przelew z konta w Banku na konto odbiorcy jest realizowany po zatwierdzeniu operacji przez Klienta. Sprzedawca otrzymuje natychmiast, w trybie on-line, informację o uiszczeniu należności. Księgowanie płatności dokonywanych za pośrednictwem MeritumBank Przelewu odbywa się on-line 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
“Dzięki bezpiecznym płatnościom internetowym proces zakupu towarów czy usług dla Klientów Meritum Banku skrócony został do absolutnego minimum. Z punktu widzenia Klientów płatności internetowe są całkowicie bezpiecznym i wygodnym instrumentem płatniczym, nie wymagają podawania w Internecie numerów kart, a sam przelew realizowany jest on-line w bezpiecznym połączeniu z Bankiem. Klient nie musi w formatce przelewu wprowadzać danych odbiorcy – te dane zostaną uzupełnione automatycznie” – mówi Małgorzata Adamczyk, Dyrektor ds. Bankowości Internetowej Meritum Banku.

Dzięki trzem dużym Partnerom, eCard S.A, PayU S.A. oraz Blue Media S.A., płatność za pośrednictwem MeritumBank Przelew będzie można przeprowadzać w większości sklepów internetowych, umożliwiających Klientom realizację płatności on-line. Już teraz Klienci Meritum Banku mogą bezpiecznie i szybko płacić za towary i usługi kupowane m.in.:
– na największym polskim portalu aukcyjnym Allegro.pl
oraz w serwisach:
– turystycznych: Wakacje.pl, Triada.pl , Itaka.pl, TUI Poland, Polska Żegluga Bałtycka, Travelovo (Grupa Rainbow), eHoliday.pl
– umożliwiających rezerwacje biletów, m.in. kolejowych na pociągi PKP i Intercity w serwisie Intercity, biletów na imprezy kulturalne i rozrywkowe w serwisie ticketpro.pl
– sprzedających ubezpieczenia przez Internet: Signal-Induna.pl, Link4, Allianz, Aviva.pl
– farmaceutycznych – umożliwiających zakupy leków i kosmetyków przez Internet, m.in. Cefarm24.pl
– doładowań telefonów on-line – doładowywacz.pl, blue.pl
– serwisie umożliwiającym szybkie transfery środków pieniężnych – bluecash.pl

Za pośrednictwem MeritumBank Przelew opłacać można on-line faktury elektroniczne w serwisie TP SA oraz doładowywać liczniki energetyczne w serwisach Vattenfal i Energa.
Usługa implementowana jest systematycznie na kolejnych serwisach internetowych.
MeritumBank Przelew jest dostępny dla Klientów indywidualnych oraz dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Usługa nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

 
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.
 
AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły