Alert Finansowy

MeritumKonto Zarabiające – Nr 1 na rynku?

31 grudnia
06:25 2009

Bycie numerem jeden to wielkie wyróżnienie, szczególnie gdy konkurencja jest duża i silna. Często tego typu określenia to jednak tylko hasła reklamowe, które mają przykuć naszą uwagę i zainteresować ofertą. Meritum Bank określa swoje konto MeritumKonto Zarabiające jako Nr 1 na rynku! – czy ten rachunek zasługuje na to miano?

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Patrząc na wspominane w reklamówkach parametry konta, czyli 0zł za prowadzenie, 0zł za przelew internetowy i 0zł za wydanie karty, MeritumKonto wydaje się być bardzo atrakcyjnym. Jednak wystarczy zajrzeć głębiej aby przekonać się, że nie jest to Number One.

Bezpłatne prowadzenie rachunku to w obecnych czasach standard. W MeritumKonto Zarabiające tylko operacje wykonywane za pośrednictwem internetu są bezpłatne. Czy takie warunki oferuje ktoś kto jest Numerem Jeden?

Oprocentowanie rachunku 5,5% w skali roku – super!, ale tylko dla kwot powyżej 10000 zł. To duże wymagania, co do kwoty minimalnej i niskie oprocentowanie jak za tak duży wkład. MeritumKonto nie jest tu liderem rynkowym.

Darmowe wydanie karty do rachunku, ale tylko w sytuacji gdy dokonujemy nią operacji bezgotówkowych za minimum 500 zł miesięcznie. W przypadku gdy kwota transakcji jest niższa, miesięczna opłata wynosi 3 zł.

Konkurencja nie stosuje takich ograniczeń więc ten argument do bycia numerem jeden również odpada.

Kolejne ograniczenia stawiane przez bank, aby korzystać z jego bezpłatnych usług to np. opłata za pobieranie gotówki z bankomatu w sytuacji gdy kwota jest niższa niż 500 zł. Nie każdy z nas lubi nosić gotówkę w portfelu, a 500 zł to jest spora suma.

Oferta Meritum Banku choć promowana jako Nr 1 na rynku, nie jest nią. Za dużo w niej dodatkowych kosztów. AlertFinansowy.pl w dalszym ciągu szuka tej najlepszej, która pozbawiona będzie haczyków i gwiazdek. O wynikach poszukiwań będziemy na bieżąco informować.

Co sądzisz o ofercie swojego Banku? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły