Alert Finansowy

Na konto wpłacisz już w osiedlowym sklepie

17 lutego
11:01 2010
Żabka to sieć, chyba wszystkim znanych, małych sklepów osiedlowych. Jak się okazuje mogą one działać również jako „placówki bankowe”, w których możemy dokonać wpłaty na konto. Wszystko dzięki opcji Cashback. Usługa to znana w wielu innych krajach, ale czy to dobra droga dla bankowości? Czy doczekamy udzielania kredytów hipotecznych w okolicznym warzywniaku i wniosków o leasing w pobliskiej drogerii?


Zobacz opinie o mBank w Twoim mieście!

mBank zainteresował się Żabką
Sieć Żabka od dawna ma spore ambicje na przejęcie jak największego kawałka tortu o nazwie „sklepy o malej powierzchni”. To franczyzowa sieć, która ma już ponad 2 tys. sklepów partnerskich. W zeszłym roku uruchomiła również własną sieć marketów średnio powierzchniowych o nazwie Freshmarket. Żabką zainteresował się mBank, którego klienci czasem dotkliwie odczuwają brak placówek kasowych banku. W tej chwili istnieje ok. 220 wpłatomatów mbanku na cały kraj, a to zdecydowanie za mało jak na potrzeby ponad 2 mln klientów banku. Stąd też zainteresowanie Żabką, dzięki której sieć punktów, gdzie można wpłacić pieniądze na konto w mBanku ulegnie 10-krotnemu zwiększeniu.


Pracownicy banku chwalą decyzję
Jesteśmy bankiem internetowym i nie prowadzimy oddziałów, a mimo to oferujemy obecnie znacznie szerszą sieć do wpłat gotówkowych, niż większość tradycyjnych banków. Do tego nasi klienci mają wybór – mogą korzystać nie tylko z wpłatomatów, ale także sklepów Żabka i Freshmarket. Ich punkty są nie tylko świetnie zlokalizowane, ale i długo otwarte, co bardzo ułatwia dostęp do Banku – zachwala decyzje banku Marek Piotrowski, naczelnik linii biznesowej, odpowiedzialny za wdrożenie tego projektu po stronie mBanku.

Krok w dobrą stronę
Czy faktycznie jest tak dobrze? Okazuje się, ze taka usługa jest płatna: 1 zł do 2 tys. zł i 0,25 proc. za kwoty wyższe. Trzeba przyznać, ze nie są to opłaty zbyt wygórowane. Problemem może być jednak krótki formularz, który musimy wypełnić wpłacając po raz pierwszy pieniądze, oraz termin do trzech dni na realizację przelewu. Trzeba też dodać, że po pierwszej wpłacie przez Żabkę dostajemy kartę z kodem kreskowym, która będzie służyć później jako nasz identyfikator. Cały pomysł jest krokiem w dobrą stronę. Szczególnie, ze wielu klientów mBanku obawia się korzystać z automatycznych wpłatomatów.

Korzystałeś już z opcji Cashback w sklepie? Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podziel się swoją opinią na temat mBanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły