Alert Finansowy

ALERT NEWS: Na małe firmy czeka 400 mln w BZ WBK

02 lutego
12:40 2010

Europejski Bank Inwestycyjny otworzył BZ WBK na 7 lat linię kredytową wartości 100 mln euro. Z tych środków bank będzie udzielał na atrakcyjnych warunkach małym i średnim przedsiębiorstwom kredytów o preferencyjnym, niższym niż w przypadku standardowych kredytów banku, oprocentowaniu.

Zobacz opinie o BZ WBK w Twoim mieście!


Kredyt do 500 tys. PLN
BZ WBK będzie oferował środki EBI w postaci zmodyfikowanego, oferowanego już przez bank, masowego produktu kredytowego o nazwie Biznes Express. Nowy kredyt (Biznes Express EBI) będzie oferowany przedsiębiorstwom zatrudniającym nie więcej niż 250 osób, maksymalnie na 5 lat. Wartość pojedynczego kredytu nie będzie mogła przekroczyć kwoty 500 tysięcy złotych. Kredyt będzie można zaciągnąć zarówno na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej kredytobiorcy, jak i nakładów na odtworzenie lub zwiększenie majątku trwałego. Cele kredytowania obejmują szeroki zakres działalności gospodarczej przedsiębiorców, a dzięki atrakcyjnej cenie maksymalna liczba przedsiębiorstw będzie mogła skorzystać z tego produktu kredytowego.

Piotr Gajdziński, dyrektor Biura Prasowego Banku Zachodniego WBK, wyjaśnia czym dokładnie jest produkt Biznes Express:
Biznes Express to szybki, przyznawany dzięki uproszczonej procedurze w ciągu zaledwie 24 godzin, kredyt do 500 tys. zł. Co istotne, kredyt ten jest przyznawany na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. Ten kredyt jest już w naszej ofercie, natomiast wkrótce zaoferujemy Biznes Express EBI – kredyt o podobnych parametrach, ale tańszy.

Na odsiecz małym i średnim przedsiębiorstwom
Pula środków z linii kredytowej EBI będzie się odnawiała, w miarę spłacania kredytów udzielonych przez BZ WBK. Polskie MŚP będą mogły uzyskać tańsze źródło finansowania ich rozwoju, inwestycji oraz bieżącej działalności. Obecnie, Bank Zachodni WBK prowadzi intensywne prace nad wdrożeniem do swojej oferty kredytu Biznes Express EBI, który ma być dostępny dla przedsiębiorców jeszcze w tym kwartale.

Co sądzisz o nowym produkcie BZ WBK? Jakie warunki zaoferują kredytobiorcom?
Podziel się swoją opinią na temat BZ WBK!

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły