Alert Finansowy

Nie ma na nich siły… Plus500 znowu działa

12 marca
16:01 2010

Podejrzana o naciąganie klientów strona znowu działa. Nie tak dawno pisaliśmy o niej wspólnie z TVN. Jak widać na efemeryczne byty w Internecie nie ma mocnych. Spółka zarejestrowana jest w Belize i działa na tamtejszych serwerach. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nic się pod tym względem nie zmieni.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Plus500.pl to platforma inwestycyjna, oferująca handel akcjami, indeksami, towarami i walutami. Oznacza to de facto prowadzenie działalności maklerskiej, na co trzeba mieć zgodę KNF. A Portal takiej zgody nie ma. Mało tego! Po naszej ostatniej interwencji KNF wpisała Plus500 na swoją czarna listę.

Kredyt hipoteczny! – Minimum formalności i niska rata kredytu >>Skontaktuj się!

Postanowiliśmy na własnej skórze przekonać się co o tym myśleć. W tym celu założyliśmy konto na Plus500. Na samym początku nasz niepokój wzbudził fakt, że portal jest zarejestrowany w Belize, a na stronie nie ma adresu tylko numer brytyjskiego faksu. Rejestracja konta też jest szybka i prosta. Może nawet zbyt szybka… Plus500 kusi wszystkich nowych graczy bonusem w wysokości 50 zł, który można od razu realnie zainwestować. Niestety, żeby wyjąć pieniądze trzeba uzbierać określoną liczbę tzw. punktów handlowca. W naszym przypadku, na samym początku jest to 50 punktów. Tyle trzeba mieć by móc przelać pieniądze z powrotem na swoje konto. Jak na razie mamy 3 punkty, a stan naszego konta z darmowych 50 zł powiększyliśmy do 54,51 zł. Będziemy naprawdę zaskoczeni jeśli okaże się, że będziemy mogli przelać te pieniądze na nasze konto, ale do tego potrzeba jeszcze 47 punktów handlowca… Będziemy was informować na bieżąco.

Kredyt hipoteczny! – Minimum formalności i niska rata kredytu >>Skontaktuj się!

as

Znacie inne strony oferujące podejrzane transakcje na Forexie?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły