Alert Finansowy

Nie szukaj drobnych

03 listopada
14:43 2009

„Widziałam na parkomacie taką reklamówkę: Płać komórką za parkowanie. Nie szukaj drobnych. Komórką płacisz dokładnie za wykorzystany czas parkowania. Fajny pomysł ale boję się, że dostanę mandat jeśli za szybą nie będzie biletu parkingowego. Skąd wziąć w razie kontroli potwierdzenie, że zapłaciłam za parkowanie?” – zapytała nas Joanna.

O nic się nie martw! Kontrolerzy sprawdzą czy zapłaciłaś po numerze rejestracyjnym samochodu. Mają nowoczesne urządzenia elektroniczne, które pozwalają na szybkie połączenie z twoim kontem. Tak więc, jeśli uruchomiłaś naliczanie kwoty za postój, system komputerowy wyśle dokładną informację do osób monitorujących akurat twoje auto.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie dostaniesz mandatu naklej na szybę samochodu specjalną, bezpłatną winietę. Będzie informowała, że korzystasz z systemu płacenia telefonem komórkowym za postój. Winietę odbierzesz w niektórych punktach Strefy Płatnego Parkowania. Możesz też wydrukować ją ze strony internetowej www.mobilet.pl. Uwaga, jeżeli nie masz jeszcze naklejki, napisz odręcznie na kartce informację, że „parkujesz z mobilet.pl”.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły