Alert Finansowy

ALERT NEWS: Od dziś w Pekao hasło przez telefon

17 lutego
06:00 2010

Od dziś bank Pekao SA wprowadza nową usługę – PekaoToken. Jest to metoda autoryzacji transakcji w serwisie internetowym Pekao24. Nie chodzi jednak o zwykłe powiadomienie sms. W PekaoToken hasła są generowane za pomocą specjalnej aplikacji. Jeśli jesteś klientem tego banku – to informacja właśnie dla Ciebie.

Aplikacja z internetu
Dokładnie tydzień temu informowaliśmy o planach Pekao wprowadzenia nowej usługi o roboczej jeszcze wtedy nazwie Token GSM. Dziś słowo zamieniło się w ciało i bank już oficjalnie wprowadza swoją nowość w życie. Do tego aby skorzystać z PekaoToken wystarczy telefon komórkowy z obsługą aplikacji Java i z dostępem do internetu. Aplikację obsługuje większość dostępnych na polskim rynku modeli telefonów komórkowych. Aplikacje pobieramy z internetu, a korzystanie z niej jest bezpłatne. Dodatkowo generowanie kodu autoryzacyjnego odbywa się w trybie off line.

Za pomocą Pekao24
Dotychczasowi użytkownicy Pekao24 mogą zmienić obecnie wykorzystywaną metodę autoryzacji na PekaoToken w serwisie internetowym Pekao24, za pośrednictwem konsultanta TelePekao lub w oddziale banku. Natomiast nowym klientom metoda ta będzie oferowana jako domyślny sposób autoryzacji operacji. Bank wyśle klientowi SMS z linkiem do pobrania aplikacji. Po jej zainstalowaniu w telefonie wystarczy aktywować PekaoToken specjalnym kodem dostępnym w serwisie Pekao24, a następnie ustanowić własny kod PIN chroniący aplikację przed nieautoryzowanym dostępem.

Nowoczesna metoda autoryzacji
Zatwierdzanie operacji z wykorzystaniem PekaoTokena to obecnie najnowocześniejsza metoda autoryzacji. Myślę, że jeżeli ktoś raz spróbuje, to już do starszych metod nie wróci. Jestem przekonany o tym, że rozwiązania technologiczne oparte na urządzeniach mobilnych będą coraz powszechniejsze w polskiej bankowości – powiedział Bartłomiej Nocoń, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA.

Niewątpliwie tak właśnie jest i cieszy fakt, że Pekao SA – największy polski bank – w końcu to zauważył.
Masz konto w Pekao? Korzystałeś już z PekaoToken?

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły