Alert Finansowy

Oddaj prezenty Świętemu Mikołajowi

08 grudnia
10:15 2009

Czy zastanawiałeś się, co zrobisz gdy świąteczne prezenty nie przypadną do gustu twoim bliskim? Nasz Alertowicz Matrix79 jest ciekawy jak to jest ze zwrotami towaru: “Idą święta, prezenty nie zawsze będą trafione, a to rozmiar, a to kolor czy wybrany model nie będzie odpowiadał obdarowanemu. Jak można taki prezent zwrócić? Szczególnie interesuje mnie jak wygląda sytuacja w przypadku sklepów internetowych, bo przecież tam jest najtaniej.”

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Sprawa jest bardzo prosta. Możesz odstąpić od umowy zawartej z przedsiębiorcą na odległość np. przez internet lub telefon:

1) bez podania jakiejkolwiek przyczyny
2) składając odpowiednie oświadczenie na piśmie o odstąpieniu od umowy
3) w terminie 10 dni od dnia otrzymania zamówionego towaru
4) do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem terminu
5) termin do odstąpienia może być przedłużony do 3 miesięcy, jeżeli przedsiębiorca nie poinformował cię na piśmie, że masz prawo w ciągu 10 dni oddać towar bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
6) Pamiętaj! W razie odstąpienia od umowy jest ona uznawana za niezawartą, a zamówiony towar musisz zwrócić w stanie nienaruszonym.
7) Niestety, ponosisz koszty odesłania towaru.

Nie zapomnij, że według prawa masz 10 dni na zwrot towaru. Przed zakupami dokładnie sprawdź czy sklep nie da ci więcej czasu na zwrot prezentów. W niektórych sklepach internetowych np. w Merlin.pl można oddać towar bez podania przyczyny w ciągu aż 30 dni. Istnieje również możliwość indywidualnego porozumienia się ze sklepem i ustalenia, że w przypadku gdy prezent się nie spodoba, a minęło już 10 dni, zwrócisz go bez żadnych konsekwencji. Warto spróbować!

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły