Alert Finansowy

Oferty specjalne wśród kredytów samochodowych

25 sierpnia
12:29 2010

W odpowiedzi na pytania użytkowników AlertFinansowy.pl postanowił zrobić przegląd aktualnych promocji kredytów samochodowych. Wśród klientów indywidualnych jest to popularna metoda zakupu pojazdu, warto więc przyjrzeć się propozycjom banków.

mBank – dla stałych klientów

Promocja “Kredyt po EURopejsku” adresowana jest do osób od co najmniej pół roku korzystających z usług mBanku. Służy więc przede wszystkim wiązaniu dotychczasowych klientów z bankiem, a nie przyciąganiu nowych.
–  Mogą oni skorzystać z obniżonego o 2 punkty procentowe oprocentowania kredytów w euro, przy stałej – niezależnej od wieku pojazdu i okresu zobowiązania – prowizji w wysokości 2% kwoty kredytu.
–  Wszyscy zainteresowani kredytem samochodowym w mBanku (tak jak i MultiBanku) mogą też skorzystać z 5% rabatu na ubezpieczenia motoryzacyjne.

DB Kredyt – dla kupujących z drugiej ręki

DB Kredyt postawił z kolei na klientów myślących o samochodzie używanym. W ramach oferty specjalnej proponuje on:
–  Darmową inspekcję techniczną auta. Raport specjalisty pomoże klientowi podjąć właściwą decyzję, zaś bankowi dostarczy informacji o stanie kredytowanego pojazdu.
–  Odpłatny już “Pakiet Bezpieczeństwa” obejmuje z kolei ubezpieczenie assistance oraz pomoc prawną od etapu zakupu po ewentualne sprawy związane z powstałymi szkodami.
–  Bank obniżył również dolny pułap kredytu z 20 000 zł do 5 000 zł umożliwiając tym samym finansowanie zakupu tańszych używanych samochodów oraz jednośladów.

Santander – łatwiejszy start

Samochód “je” jak dodatkowy członek rodziny. Dla kogoś, kto dotychczas własnych czterech kółek nie posiadał, wysokie koszty eksploatacyjne (szczególnie wciąż drożejące paliwa) mogą być początkowo zaskoczeniem. Przyzwyczajenie do zwiększonych wydatków, przy jednoczesnym spłacaniu zobowiązania finansowego, ma ułatwić obniżenie czterech pierwszych rat kredytu w Santander Bank.
–  Promocja “4×50” polega na ich redukcji o połowę. Ale nie nastawiajmy się na reklamowany 200% zysk – obniżka jest wliczona w koszt kredytu. (Z kolei możliwość obniżenia rat o 50% na okres 6, bądź 12 miesięcy oferuje osobom mającym problem ze spłatą zaciągniętego kredytu samochodowego Getin Bank.)
–  Wśród pakietów dodatkowych Santander, tak jak i DB Kredyt, posiada ofertę skierowaną do użytkowników samochodów używanych. Kredyt z Gwarancją obejmuje roczne ubezpieczenie od awarii mechanicznych w zakresie zbliżonym do standardowych gwarancji producentów, a składka na nie pokrywana jest z kwoty pożyczki.

Toyota Bank – skromny dodatek i alternatywa

Promocja Toyota Banku wabi dla odmiany bonusem paliwowym – kartą podarunkową Visa. Suma jaką zostanie ona zasilona nie jest jednak zależna od wysokości kredytu i zawsze wynosi 300 zł. Przy kredycie rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych nie jest to na pewno oszałamiający “bonus”, lecz raczej drobny dodatek.

Toyota promuje za to interesującą alternatywę dla finansowania zakupu samochodu poprzez kredyt. Jest to plan oszczędnościowy dedykowany na zakup konkretnego modelu tej samej marki, do której należy bank. Pod nazwą Innowacyjny Plan Oszczędzania Toyota Yaris kryje się program o charakterze depozytu, który po wpłaceniu kwoty bazowej (min. 2000 zł) oraz przy regularnym zasilaniu (min. 200zł/mc) pozwala zgromadzić środki na zakup nowego pojazdu. Oprocentowanie 5,5% w skali roku
z kapitalizacją miesięczną pozwala traktować go jak zwykłą lokatę. Jeżeli po ustalonym okresie oszczędzania (max. 2 lata) klient w ciągu trzech miesięcy kupi popularną “Yariskę”, otrzyma “Bonus Odsetkowy” wysokości 15% lub 35% od naliczonych w czasie działania programu odsetek. Ograniczenie celu Planu Oszczędzania do zakupu danego modelu zawęża jednak nadmiernie jego grupę docelową.

Szersze zestawienie kredytów samochodowych publikowaliśmy w kwietniu, z tego względu dziś skupiliśmy się na ofertach specjalnych.


Kredyt samochodowy czy odłożenie zakupu i oszczędzanie – która forma jest dla Ciebie korzystniejsza?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły