Alert Finansowy

ALERT NEWS: Polbank wprowadził nowe konto

18 stycznia
15:21 2010
Od dziś Polbank zdecydował się wprowadzić nową ofertę promującą oszczędzających. Jeśli zwiększysz o 200 zł swoje miesięczne saldo na rachunku oszczędnościowym bank w zamian podniesie oprocentowanie konta z 5 proc. do 5,5 proc. Można by powiedzieć, że 0,5 proc. wiosny nie czyni, ale…

Pół procenta więcej
Polbank EFG wprowadził do swojej oferty nowy produkt – Konto Premiowane. Nazwa nieprzypadkowa, bo nowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy promuje systematyczne oszczędzanie. Na pozór Konto Premiowane to niczym się nie wyróżniający ROR o oprocentowaniu 5 proc. w skali roku. Jednak jeśli nasze saldo miesięczne będziemy zwiększać systematycznie o 200 zł bank policzy nam 5,5 proc. w skali roku za każdy miesiąc. – Konto Premiowane jest produktem nagradzającym klientów, którzy budują trwałą relację z bankiem. Chcemy promować oszczędzanie. Dzięki „Premii za oszczędzanie” nagradzamy lojalnych klientów i pomagamy realizować ich cele życiowe i marzenia – mówi Magdalena Markiewicz, dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych Polbanku.

Jedno piwo miesięcznie
Dobra wiadomość dla systematycznie oszczędzających, ale czy aby na pewno zwiększenie oprocentowania o 0,5 proc. będzie stanowić zachętę dla innych? Obliczyliśmy to. Przy kwocie 5 tys. zł nasze roczne dochody z tytułu oprocentowania wyniosą 250 zł. Po zwiększeniu oprocentowania do 5,5 proc. wyniosą 275 zł, czyli więcej o 25 zł rocznie, i nieco ponad 2 zł miesięcznie. Analogicznie przy 10 tys. będzie to nieco ponad 4 zł miesięcznie, czyli wystarczy na dobre piwo.

Krok w dobrym kierunku
Trudno więc będzie odczuć namacalne efekty naszego oszczędzania przy sumach poniżej 20 tys. zł. Z kolei przy większych sumach lepiej może się opłacać przelać kapitał na krótkoterminową lokatę. Czy Polbank podbije rynek nowym kontem? Czas pokaże, ale na pewno to krok w dobrym kierunku. Widać wyraźnie, że między bankami zaczyna się ostra walka o rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe klientów.

Oferta Polbanku wydaje Ci się atrakcyjna?

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły