Alert Finansowy

Prowizja od prowizji

20 listopada
13:34 2009

Dostaliśmy kolejną porcję alertów dotyczących problemów z pożyczkami gotówkowymi. Najbardziej zaskoczyła nas informacja o nieoczekiwanych problemach związanych z naliczaniem prowizji. Nie jesteśmy zaskoczeni, gdy bank nalicza i pobiera prowizję za udzielenie pożyczki, ale okazuje się, że prowizja może być naliczona od… prowizji.
Zobacz opinie o BZ WBK w Twoim mieście!

Najczęściej z tym problemem spotykają się klienci banków w których ubezpieczenie pożyczki i prowizję można doliczać do kwoty kredytu. 

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze np. 5 tysięcy złotych, a nie chcesz zapłacić od razu z własnej kieszeni za ubezpieczenie i prowizję, to opłaty te są doliczane do kwoty kredytu.

Problem w tym, że prowizja nie jest naliczana od pierwotnych 5 tysięcy złotych tylko, od łącznej kwoty kredytu czyli powiększonej już o ubezpieczenie i … prowizję! Wychodzi więc na to, że tak naprawdę płacisz prowizję od prowizji!

Kilku niezadowolonych klientów Banku Zachodniego WBK nie skorzystało z takiej właśnie oferty i za naszym pośrednictwem postanowiło ostrzec innych. Jeśli spotkała cię podobna lub inna przygoda z jakąkolwiek instytucją finansową koniecznie napisz do nas alert.

Podziel się swoją opinią na temat BZ WBK.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły