Alert Finansowy

Ranking nazw lokat

02 kwietnia
10:05 2010

Dobra oferta już nie wystarczy, teraz pole bitwy przesunęło się w stronę marketingowców. Do zwykłych przymiotników przy lokacie już przywykliśmy. „Zarabiająca”? Było! „Zyskowna”? Nudy! Przejrzeliśmy oferty i znaleźliśmy najśmieszniejsze nazwy lokat!
Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

5. Lokata antykryzysowa w Banku Zachodnim WBK.
Tak jak wy zastanawiamy się, czy ta lokata ocali świat przed skutkami kryzysu. Może lepsza byłaby lokata Spiderman albo Batman? Teoretycznie ma za zadanie ochronić pojedynczego obywatela. I tego, który stracił na zniżkującym rynku akcji, a teraz chce chronić swój kapitał. I tego, który straci pracę przez kryzysowe cięcia.

4. Polisa lokacyjna NORD fortjene
Forujksdho? Fmokskk? Norweski to jednak trudny język, ale na fali popularności wyjazdów polskich stoczniowców do zakładów w Norwegii, bankowcy z DnB Nord postanowili nas go nauczyć. Otwieramy słowniki i co? Fortjene w wolnym redakcyjnym tłumaczeniu znaczy zarabiać. No i nazwa już nie jest taka śmieszna…

3. Turboprocent, Superprocent, Megazysk i Extrazysk
Tu kreatywność trochę zawiodła. Na rynku są dostępne 4 lokaty o bardzo podobnej super-mega-turbo-extra nazwie. W swojej ofercie mają je Citi Handlowy, Millenium i PNB Paribas Fortis. Pytanie pozostaje, co jest w nich takiego super extra, bo na pewno nie oprocentowanie, które nie przekracza 5 proc. Apel do bankowców- stać Was na więcej!

2. Lokata podwójna krótka w Banku Polskiej Spółdzielczości
Z czym Wam się to kojarzy? Tak, macie racje, z siatkówką! BPS jest w końcu sponsorem Mistrzyń Polski w siatkówce, czyli drużyny „Muszynianka-Fakro” Muszyna. Dlaczego w nazwie lokaty jest „krótka” można się domyślić, bo jednodniowa. Dlaczego podwójna? Eee, raczej nie dlatego, że na dwa dni, więc pewnie po prostu pasuje do krótkiej i teraz wszystko gra.
1. Lokata ze Świstakiem w Banku Ochrony Środowiska

Nasz faworyt to lokata ze świstakiem. My zarabiamy i świstaki w Tatrzańskim Parku Narodowym też (i to bez zawijania w sreberka!). Na szczęście bank z nie przekazuje dopłat świstakowych z naszych pieniędzy, a wspomaga program przez własne odpisy. W 2008 namierzono w Tatrzańskim Parku Narodowym 56 kolonii świstaków. Wszystkie objęte są ochroną. Też możesz pomóc, choć oprocentowanie szczególnie nie zachęca. Liczy się przecież szczytny cel i to ze szczytów Tatr.

Znasz inne śmieszne nazwy lokat lub kont? Napisz do nas!

Podzielcie się swoją opinią na temat instytucji finansowych
AlertFinansowy.pl

Znasz inne śmieszne nazwy lokat lub kont? Napisz do nas! Oceń nazwy w naszej sondzie!

Podobne artykuły