Alert Finansowy

Przelewy w mBanku

24 listopada
07:47 2009

Zdenerowowany klient mBanku wysłał do nas alert: „Mam trzy konta w mBanku – eKONTO, eMax, mBiznes. Dlaczego mbank pobiera opłatę za przelewy między moimi kontami?” Też nie wiedzieliśmy więc zapytaliśmy. Przeczytaj, co na zgłoszony problem odpowiedział nam mBank.

Zobacz opinie o mBank w Twoim mieście!

Wyjaśnienie było bardzo proste: konta prywatne i konta biznesowe traktowane są odrębnie. Nawet jeśli ta sama osoba zakłada dwa konta: biznesowe i prywatne – konta są niezależne, a tym samym przelewy są płatne.

Za to w ramach rachunków mBiznes, nawet z osobami trzecimi, np. z klientami, przelewy są bezpłatne.  Także bezpłatne są przelewy między kontami osobistymi: eKONTO, eMax i izzyKONTO, bez względu na to, czy w ramach własnych kont, czy z innymi osobami, które mają takie konta z mBanku.

Płatne przelewy między kontami biznesowymi, a prywatnymi nie są złośliwością banku. Jest to standardowa procedura.

Trzeba przyznać, że człowiek bywa przewrotny… Na ogół oddziela się sferę prywatną od biznesowej, nie łączy się rodziny, przyjaciół z pracą, pracuje się „od-do”, by punktualnie o 16 zamknąć komputer, wyjść z biura i mieć czas dla siebie i bliskich. Jednak kiedy ktoś, w tym przypadku bank, oddziela te sfery oficjalnie, są zażalenia…

Podziel się swoją opinią na temat mBanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły