Alert Finansowy

Regulamin zamiast umowy? Strach się bać…

11 grudnia
07:46 2009

Umowa kredytowa jest bardzo ważna, a jej zmiana może nastapić tylko za twoją zgodą. Zmiana regulaminu ze strony banku już niestety twojej zgody nie wymaga. Dlatego ważne jest, aby najważniejsze kwestie dotyczące kredytu (oprocentowanie i zasady jego zmiany, prowizje, zasady wcześniejszej spłaty, warunki wypowiedzenia umowy, itp.) były wpisane w umowę! Jeśli bank chce coś takiego zamieścić w regulaminie to należy być czujnym.
Zobacz opinie o Raiffeisen w Twoim mieście!

Dostaliśmy właśnie sygnał od klienta Raiffeisen Banku, że bank ten wysłał do swoich klientów posiadających kredyt hipoteczny pismo, w którym informuje o zmianie regulaminu. Nie byłoby nic w tym dziwnego, ale Alertowicz alarmuje, że nowe zapisy regulaminu zmieniają zasady na jakich bank może zmienić oprocentowanie kredytu. Wcześniej zasady te były określone w umowie kredytowej.

Naszym zdaniem to poważna zmiana na niekorzyść klientów banku i już działamy w tej sprawie. Chcemy dokładnie ustalić czy zmiana regulaminu rzeczywiście pogarsza sytuację klientów Raiffeisen Banku. Chodzi szczególnie oto, że nowy regulamin rozszerza przypadki, kiedy zmiana oprocentowania ma nastąpić (rozszerzając te przypadki w porównaniu do stanu przed zmianą Regulaminu) zdejmując jednoczesnie koniecznośc aneksowania w tym przypadku umowy kredytowej.

Wysłaliśmy już pytanie do banku w sprawie naszego Alertowicza i niedługo przekonamy się jaka jest odpowiedź Raiffeisen Banku.

Miałeś podobne problemy? 
Podziel się swoją opinią na temat Raiffeisen.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły