Alert Finansowy

Rodzina na swoim tylko do 2012 r.

17 lutego
12:37 2011

Już ponad 230 tysięcy kredytów w ramach programu “Rodzina na Swoim” przyznały banki swoim klientom. Są to w chwili obecnej najkorzystniejsze kredyty na rynku kredytów mieszkaniowych.

Nic więc dziwnego, że zainteresowanie nimi stale rośnie. Niestety wszystko wskazuje na to, że program Rodzina na Swoim zostanie wygaszony w 2012 roku. Trudno jednak przewidzieć jakie będą ostateczne decyzje rządowe. Wiadomo natomiast, że od II kwartału bieżącego roku wchodzą w życie zmiany w programie, jednakże na szczegóły jeszcze za wcześnie. Na temat projektu tych zmian już wcześniej pisaliśmy. Generalnie wszystkie niemal produkty i usługi bankowe różnią się, ponieważ takie są zasady konkurencji. Różnią się też warunki oraz koszty kredytów z dopłatami rządowymi, aczkolwiek różnice nie są aż tak wielkie.

Jedną z ciekawszych propozycji kredytu Rodzina na Swoim jest oferta Alior Banku, chociażby dlatego, że Alior Bank finansuje do 100 procent nieruchomości, co nie jest takie oczywiste w innych bankach. Poza tym kredyt z dopłatą w tym banku może być bez prowizyjny, przyznawany nawet na 50 lat i istnieje też możliwość zawieszenia spłat nawet na pół roku po okresie dopłat. No i co warte zdecydowanego podkreślenia – karencja na spłatę pt. kredyt z dopłatą “Rodzina na Swoim” może nawet sięgać 5 lat (sześciomiesięczne okresy).

Jednakże najwyżej w zestawieniach kredytów z dopłatami rządowymi plasuje się Deutsche Bank PBC, który podobnie jak Alior Bank finansuje do 100 procent wartości inwestycji, zapewnia niskie raty kredytów, kredyt udzielany jest tylko w PLN, zapewnia też długi okres kredytowania nawet do 40 lat.
Jeżeli natomiast kredytobiorca dysponuje wkładem własnym w wysokości 20% doradcy finansowi proponują sprawdzić ofertę ING Bank Śląski. Warto również sprawdzić oferty następnych w kolejności rankingowej banków oferujących najlepsze kredyty z dopłatami rządowymi, czyli: BGŻ, Open Finance, Expander, Dom Kredytowy Notus, PKO BP, Getin Bank, Millennium Bank oraz Bank Pocztowy i Lukas Bank.

Na naszym portalu możesz również podzielić się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły