Alert Finansowy

Wierność za 8 tysięcy złotych

04 października
14:48 2009
Co może połączyć wiele marek z różnych branż? Nowy program lojalnościowy. Dziesięć firm m.in. Orange, Telekomunikacja Polska, Real, BP, Allegro przystąpiło do programu Payback. Payback, od 2000 roku odnosi sukcesy na rynku niemieckim, gdzie obecnie 60% wszystkich gospodarstw domowych posiada kartę Payback, a 83% Niemców zna tę markę. Czy również nad Wisłą będzie hitem?

Zobaczmy jak działa Payback w firmie Orange i Telekomunikacji Polskiej.

Indywidualni użytkownicy Orange i TP mogą zbierać punkty (1 pkt. za wydane 2 zł) za doładowania oraz terminowe opłacanie faktur. Najmniej punktów trzeba uzbierać na rękawicę kuchenną. Jeśli chcesz za nią zapłacić punktami musisz ich uzbierać 3999. Doładowując lub płacąc za telefon 60 zł miesięcznie dostajesz 30 punktów. Po roku masz 360 pkt. Po 10 latach jest to już 3600 pkt. Jeszcze tylko 13 miesięcy i super zwykła rękawica będzie twoja!

Hm, nie wygląda to najlepiej bo w supermarkecie kupisz ją za 5 zł.

Wiadomość na pocieszenie – kilka osób może łączyć punkty na jednym koncie, a następnie wydać u wszystkich partnerów lub w sklepie internetowym Payback. Jeśli masz czteroosobową rodzinę, a każdy wydaje miesięcznie w Orange lub TP po 60 zł to już po niespełna 3 latach magiczna rękawica kuchenna trafi do rodzinnego domu. Oczywiście możną ją mieć jeszcze wcześniej ale trzeba więcej wydawać na usługi w Orange, TP lub u innych partnerów systemu Payback.

W sumie wydałbyś na rękawicę ok. 8 tysięcy złotych ale możesz nie zdążyć bo niewykorzystane punkty przepadają po 36 miesiącach od momentu ich uzyskania lub gdy przez 12 miesięcy nie zostanie wykonana żadna transakcja kartą Payback (dodanie punktów, wymiana na nagrody).

W Niemczech, Payback odniósł sukces ponieważ należy do niego aż 175 partnerów. Payback może odnieść sukces również w Polsce jeśli będzie miał ich równie wielu. Wtedy nie będzie ważne gdzie kupujesz bo i tak wszędzie dostaniesz punkty.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły