Alert Finansowy

Spłacanie podatku kredytem – czy to się opłaca?

16 lutego
06:00 2010

Podobnie jak rok temu MultiBank wystosował propozycję kredytu na podatek PIT dla podatników, którzy wykazują konieczność zapłaty podatku dochodowego. Oferta jest dostępna do 30.04.2010 r., czyli do ostatniego dnia składania rozliczeń podatkowych za rok 2009.
Zobacz opinie o Multibanku w Twoim mieście!

W ubiegłym roku zdecydowana większość przelewów podatkowych wykonanych przez klientów MultiBanku do Urzędów Podatkowych opiewała na kwoty przekraczające 3000 PLN. – Takie sumy mogą obciążyć budżet domowy. Szczególnie, jeśli o konieczności ich wyasygnowania dowiadujemy się w ostatniej chwili, przed upływem ustawowego terminu – mówi Grażyna Zawisza, Naczelnik Wydziału Klientów Indywidualnych w MultiBanku – Rok temu ponad 85% przelewów podatkowych nasi klienci zrealizowali w ostatniej dekadzie kwietnia. W takich sytuacjach sprawnie i szybko przyznany, niskooprocentowany kredyt może okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem – dodaje. Kredyt nie wymaga zabezpieczenia. Wnioskowana kwota może pokrywać część lub całość zobowiązania z tytułu podatku, nie powinna być jednak wyższa od wartości wskazanej w deklaracji podatkowej, jako należność do zapłaty.

Podstawowe parametry kredytu:

 

Klienci Multibanku

Członkowie Klubu Aquarius

Prowizja

Od 1,5% kwoty kredytu

Od 1,5% kwoty kredytu

Oprocentowanie (zmienne)

 

11,99% bez względu na kwotę kredytu i okres kredytowania

 

10,99% bez względu na kwotę kredytu i okres kredytowania

Przelew na rachunek Urzędu Skarbowego

0 PLN

0 PLN

Oferta obowiązuje od 11.02. do 30.04.2010 r.
Kwota kredytu: 3 000 – 50 000 PLN
Maks. okres kredytowania: 60 m-cy
Cel: zapłata podatku dochodowego za rok 2009, w części lub w całości na podstawie właściwej deklaracji podatkowej

Wymagane dokumenty:
– kopia złożonej lub wypełnionej odpowiedniej deklaracji podatkowej PIT za rok 2009, wraz ze wskazaniem właściwego do rozliczenia Urzędu Skarbowego
– dokument potwierdzający zatrudnienie

AlertFinansowy.pl komentuje
Czym tak właściwie jest Kredyt na podatek PIT? To nic innego jak kolejny gotówkowy kredyt konsumencki. MultiBank wykorzystuje okazję, jaką jest rozliczenie podatku dochodowego, aby przyciągnąć klientów i namówić ich na kredyt o atrakcyjnym oprocentowaniu. W porównaniu ze zwykłym kredytem konsumenckim jest to nie lada gratka – 15,75% wobec 11,99% oraz stosunkowo niskie prowizje. Uwaga! Oprocentowanie jest zmienne! Barierą może być również minimalna kwota kredytu (3000 PLN), albowiem wyklucza ona sporą liczbę klientów, którzy nie mają aż tak wysokich dopłat. Tym samym należy stwierdzić, że MultiBank kieruje swoją ofertę zwłaszcza dla osób prowadzących działalność gospodarczą, których dopłaty mogą być dużo wyższe niż ta kwota progowa. Szczerze nas rozbawiła wzmianka o darmowym przelewie na rachunek Urzędu Skarbowego, która ma rzekomo uatrakcyjnić ofertę. A może to tylko wisienka na torcie od MultiBanku?

Uważasz, że kredyt na podatek PIT to dobry pomysł?
Podziel się swoją opinią na temat MultiBanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły