Alert Finansowy

ALERT NEWS: Stworzyli produkt z 50 proc. zyskiem

15 lutego
08:56 2010
Do 5 marca potrwają zapisy na produkt strukturyzowany Nord Indeks plus, oferujący potencjał zysku do 50 proc., bez podatku od zysków kapitałowych, przy 100 proc. ochronie kapitału.

Zobacz opinie o DnbNORD w Twoim mieście!

Produkt oparty o największe spółki
Nowa „struktura” przygotowana przez Bank DnB Nord – Nord Indeks plus – oparta została na indeksie największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, zgrupowanych w indeksie WIG20. Okres inwestycji to trzy lata. Jeśli w trakcie, bądź na koniec tego okresu wartość indeksu WIG20 wzrośnie maksymalnie o 50 proc., wówczas zysk z inwestycji wyniesie tyle ile wzrost indeksu, czyli maksymalnie 50 proc. po trzech latach. Gdyby na koniec okresu inwestycji, bądź w trakcie jej trwania, indeks wzrósł o więcej niż 50 proc., inwestor otrzyma 100 proc. zainwestowanego kapitału plus kupon w wysokości od 10,5 proc. do 16,5 proc. Jeśli na koniec trwania inwestycji indeks będzie poniżej wartości początkowej, inwestycja zakończy się zwrotem 100 proc. zainwestowanego kapitału.

Produkt strukturyzowany dla optymistów
Bank przygotował też drugi wariant produktu dla bardziej optymistycznie nastawionych inwestorów, którzy chcą sobie zapewnić wyższą stopę zwrotu w przypadku wzrostu indeksu WIG20 powyżej 50 proc. W tym wariancie zysk z inwestycji jest równy wzrostowi indeksu nie przekraczającemu 50 proc. w trakcie trzech lat – identycznie jak w wariancie pierwszym. Natomiast w przypadku gdy na koniec okresu inwestycji, bądź w trakcie jej trwania, indeks wzrośnie o więcej niż 50 proc. inwestor otrzyma 100 proc. zainwestowanego kapitału plus kupon w wysokości między 21 proc., a 29 proc. Jeśli na koniec trwania inwestycji indeks będzie poniżej wartości początkowej inwestycja zakończy się zwrotem 90 proc. zainwestowanego kapitału.

Jak to działa?
Nord Indeks plus przygotowany został w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie – dzięki czemu inwestor nie zapłaci podatku od zysków kapitałowych. Minimalna kwota inwestycji to 5 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 5 marca – we wszystkich oddziałach Banku DnB NORD.

Korzystałeś z produktów DnB Nord? Podziel się swoją opinią na temat DnB Nord.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły