Alert Finansowy

Jednodniówki coraz mniej atrakcyjne

22 marca
09:56 2010

Banki powoli zaczynają wycofywać się z atrakcyjnych ofert lokat jednodniowych. Jeszcze na początku roku ich propozycje były bardziej korzystne. Dotychczasowy lider, Open Finance obniża oprocentowanie 3-miesięcznej Lokaty Optymalnej. Na podobny krok zdecydował się rynkowy debiutant FM Bank, a Lukas Bank wprowadził zmiany w całej swojej ofercie depozytowej.

Open Finance
Kto nie wycisnął lokaty jak cytryny, ten teraz może żałować. Open Finance zmniejszył oprocentowanie najlepszej lokaty 3-miesięcznej do 5 proc. Na szczęście nie dotyczy to lokat 6 i 12-miesięczne, które pozostają bez zmian na poziomie 5,65 proc. Maksymalna kwota jaką można wpłacić to 15 000 zł, a w dodatku nie ma ograniczeń co do liczby zakładanych lokat. Tym samym Open Finance wciąż posiada najlepszą ofertę „jednodniówek” na rynku.

FM Bank
Niespełna 3 tygodnie po rynkowym debiucie bankowy osesek FM Bank już obniża oprocentowanie swojej „jednodniówki”. Na lokatach 3 i 6-miesięcznych oferuje zaledwie 4% (przy wcześniejszym imponującym 5,72%), a na lokacie 12-miesięcznej całkiem przyzwoite 5%. Warto jednak przypomnieć, że FM Bank celuje głównie w sektor mikroprzedsiębiorstw, natomiast lokaty z kapitalizacją dzienną to produkt skierowany przede wszystkim do klientów indywidualnych. FM Bank wciąż dysponuje atrakcyjną ofertą – oprocentowanie lokat terminowych waha się od 1,5% do 7% w zależności od długości depozytu.

Lukas Bank
W Lukas Banku rewizji poddane zostały wszystkie lokaty i jego oferta depozytowa prezentuje się następująco (oprocentowanie w skali roku):
• Rachunek Oszczędzam – 3,50-4,50 proc.
• Zysk dobrze skalkulowane – 5 proc.
• Lokata dynamiczna – 5,30 proc.
• Pakiet Zyskowny Duet – 4,40-5,6 proc.
• Lokata z Plusem – 4,60-5,20 proc.
• Lokaty terminowe – 2,70-5,30 proc.
• Lokata terminowa OBRONNA – 3,50-4,30 proc.

Uważasz, że warto lokować pieniądze na lokatach z kapitalizacją dzienną?

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły