Alert Finansowy

Tajemnicze blokady na karcie MasterCard Prepaid BZ WBK

11 maja
07:49 2010

Karty MasterCard Prepaid oferowane w BZ WBK cieszą się dużym zainteresowaniem. Prawdopodobnie większym niż przewidywano, a wszystko dzięki miłośnikom tanich lotów. Tylko tą kartą bowiem, możemy płacić w liniach Ryanair nie uiszczając obowiązkowej w innym przypadku opłaty manipulacyjnej. Pomimo sukcesu karty na rynku, w Internecie można spotkać tez krytyczne głosy dotyczące jej działania.

Sprawdziliśmy w sieci
Osoby, które kupiły kartę MasterCard Prepaid i za jej pomocą dokonują zakupów narzekają w Internecie na czasem dziwne problemy dotyczące blokady płatności. Oto co piszą Internauci:

  • Mam problem z w/w kartą. Środki na karcie są, natomiast transakcje przez Internet są odrzucane. Np. 10 odrzuconych, jedna przechodzi. 2 tyg. temu kupowałem bilety lotnicze, pierwszy poszedł bez problemu, drugi już nie. Próbowałem przez kilka dni. Cały czas transakcja była odrzucana, po 4 dniach transakcja przeszła.
  • Ostatnio płaciłem rachunek za użytkowanie Allegro – poszło. Na drugi dzień chciałem zapłacić za jakiś przedmiot (płacę z Allegro- można płacić MasterCard) i juz nie działało. Próbuje już drugi dzień transakcja nie przechodzi. Co może być grane?
  • Mam wielki problem – przy ostatnim etapie rezerwacji wyskoczył mi błąd, że moja sesja jest zablokowana. Na komputerze kolegi wszedłem w zarządzanie rezerwacją, jest ona niepotwierdzona, a w płatności widnieje: płaciłem kartą BZ WBK. Co mam teraz z tym zrobić? Proszę o szybką pomoc. Dodam, że na karcie znajdują się środki wystarczające do zapłacenia. Jako numer karty/konta podałem ten ciąg 16 cyfr, bez spacji.
  • Faktycznie blokada , teraz zauważyłem policzyło mi 2 razy za ostatni zakup biletów.
  • Widzę, że ja też mam blokady na mojej karcie, na transakcje, które już zostały rozliczone/zaksięgowane tydzień temu.

Znalezione przez nas w sieci opinie dotyczą okresu drugiej połowy kwietnia i początku maja.

Grzegorz Adamski, Biuro Prasowe Banku Zachodniego WBK
Nie odnotowaliśmy błędów naszych systemów, które mogłyby skutkować problemami, z jakimi spotkali się czytelnicy Alertu Finansowego. Trudno nam w tym momencie dociekać co mogło być przyczyną problemów. Aby ustalić z jakich powodów nie doszło do transakcji musimy indywidualnie przeanalizować każdy z przypadków. Bardzo prosimy zatem osoby, które spotkały się z problemami przy płaceniu za bilety lotnicze kartami BZ WBK prepaid MasterCard Paypass o kontakt z bankiem na adres kartyprepaid@bzwbk.pl Dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić każdy z tych przypadków.

Posiadasz kartę MasterCard Prepaid? Zdarzyły Ci się problemy związane z jej używaniem?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły