Alert Finansowy

Toyota Bank serwuje jednodniówki

13 kwietnia
11:56 2010

Jednodniówki to najgorętszy towar na rynku bankowym w ostatnim roku – cieszyły się równie wielką popularnością, co cieplutkie bułeczki w piekarni. Problem polega na tym, że zamiast świeżego, pachnącego pieczywa banki oferują coraz częściej zeschnięte, czerstwe suchary. Gdy tylko klientela przyzwyczaiła się do atrakcyjnych warunków, część banków dyskretnie zaczęła obniżać oprocentowanie. Tymczasem, swój debiut wśród jednodniówek zaliczyła lokata +19 oferowana przez Toyota Bank.

Przetasowania na rynku
Pod koniec marca pisaliśmy o tym jak banki sukcesywnie obniżają oprocentowanie lokat jednodniowych. Dobrobyt nie może przecież trwać wiecznie. Świeżo upieczony debiutant na polskim rynku, FM Bank, zmniejszył oprocentowanie z 5,72 proc. do 4 proc. dwa tygodnie po wprowadzeniu lokat z kapitalizacją dzienną do swojej oferty. Od początku kwietnia na taki krok zdecydowały się również Meritum, Noble Bank, mBank i MultiBank.

Lokata +19
Co w takim razie proponuje Toyota Bank? Dlaczego wprowadza taki produkt do swojej oferty w okresie odwilży? Wcześniej mogli z niego korzystać jedynie klienci poniżej 24 roku życia, posiadający konto Click (wysokooprocentowany ROR). Przedstawiamy warunki nowej oferty w ramach Planu depozytowego +19:

– lokata jedno-, dwu- lub trzydniowa
– oprocentowanie: analogicznie – 4 proc., 4,4 proc., 4,6 proc.
– minimalny depozyt: 5000 zł (brak górnego ograniczenia)
– możliwość korzystania z promocji zwrotu do 3% za paliwo i zakupy
– lokaty zakłada się przez system bankowości internetowej Toyota Banku

Werdykt
Uwaga! Minimalny depozyt jest stosunkowo wysoki, więc trzeba kontrolować wielkość deponowanej kwoty, aby oszczędzanie na lokacie antybelkowej nie mijało się z celem (uniknięcie 19% podatku od dochodów kapitałowych). Niemniej, nowa oferta nie jawi się jako atrakcyjny produkt na tle pozostałych lokat z kapitalizacją dzienną na rynku – nie umywa się do warunków proponowanych przez zdecydowanych liderów tej niszy: Noble Bank (Open Finance – lokata Open) oraz Meritum (Meritum Zysku). Szkoda, że Toyota Bank włącza się do „bitwy na lokaty” już po decydujących rozstrzygnięciach. Stali klienci TB mogą rozważyć taką opcję oszczędzania, ale nie przyciągnie ona zbyt wielu chętnych spoza obecnej klienteli.

Skusisz się na jednodniówkę Toyota Banku?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły