Alert Finansowy

Wyciśnij lokatę jak cytrynę

05 stycznia
14:50 2010

Uwaga! Jeszcze tylko dziś zdążycie przelać środki na Lokatę Optymalną. W chwili gdy piszemy te słowa jest to najlepiej oprocentowana lokata na rynku. Niestety promocja trwa tylko dziś do północy, a co będzie dalej i ile wyniesie oprocentowanie lokat w Open Finance tego na razie nie wiadomo, ale nie martwcie się – trzymamy rękę na pulsie.

Jaka jest obecnie najlepsza lokata? Wielu z was nigdy by nie zgadło odpowiedzi. To Lokata Optymalna oferowana przez Open Finance. Przyjrzyjmy się bliżej co oferują nam ci pośrednicy.

  • Odsetki na Lokacie Optymalnej naliczane są codziennie, co przy nieprzekraczaniu maksymalnej kwoty lokaty (15 000 zł) daje zwolnienie z podatku Belki (19 proc.)
  • Lokatę można założyć przez Internet na okres 3, 6 i 12 miesięcy
  • Oprocentowanie lokaty jest stałe i wynosi 5,65 proc. netto co normalnie, gdybyśmy dodali podatek Belki dałoby odpowiednio; przy 3 miesiącach – 7,02 proc., przy 6 miesiącach 7,07 proc., przy 12 miesiącach 7,17 proc.
  • Minimalna kwota lokaty to 500 zł. To już są świetne jak na obecne realia warunki.

Ale Alert Finansowy proponuje wam cos jeszcze. Otóż z Lokaty Optymalnej można wycisnąć jeszcze parę groszy i procentów więcej. Nie ma ustalonej z góry liczby Lokat Optymalnych. Można więc na własny rachunek założyć nieograniczoną ich ilość. Warto założyć wiele tego typu lokat na sumę 549,12 zł każda. Wtedy nasze oprocentowanie jest jeszcze większe i wynosi 5,98 proc. netto, co daje ponad 7,3 proc. brutto (z podatkiem Belki). Nie ma co… To się nazywa wycisnąć lokatę jak cytrynę!

Oszczędzasz na lokacie, czy może preferujesz inne formy? Podziel się swoją opinią na temat Open Finance.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły