Alert Finansowy

Ile zapłacisz za konto osobiste w Alior Banku?

15 kwietnia
09:00 2010

Pamiętacie kampanię reklamową konta osobistego w Alior Banku? AlerFinansowy.pl komentował niedopowiedzenia zamieszczone w tym spocie. Fakt faktem, Alior oferuje korzystne warunki, ale nie wszystkim uśmiecha się płacenie 9 zł miesięcznie za konto osobiste. Wracamy do tego tematu, ponieważ dostaliśmy alert od czytelnika, który płaci 9 zł (zamiast standardowych 5 zł), mimo, że jest przekonany o spełnieniu wszystkich warunków stawianych przez bank.

Dlaczego 9 zł a nie 5 zł?
Kacper napisał do nas, ponieważ nie otrzymał niezbędnej pomocy na infolinii. Przedstawiamy cały zarys sytuacji: – Jestem studentem oraz posiadaczem konta ROR w Alior Banku i moi rodzice przelewają mi gotówkę właśnie w ramach tego banku (1000 zł miesięcznie). Pozostałe warunki “głównego banku” spełniam, czyli mam pomiędzy 19 a 24 lata i studiuję. Czy mogliby Państwo się dowiedzieć, dlaczego Alior Bank mimo wszystko nalicza opłatę dodatkową za kartę płatniczą (5zł + 4zł)? Czy chodzi o to, że przelew jest wykonywany w obrębie jednego banku? Dzwoniłem do Call Center, aby wyjaśnić tę kwestię, ale niestety nie otrzymałem wyjaśnienia tej jawnej dyskryminacji. Patrząc na działania Banku rodzi się wniosek, że nie warto zakładać kont “rodzinnie”, bo wychodzi się na tym gorzej. Jest to dla mnie idiotyczny zapis w regulaminie, ponieważ chyba lepiej jest dla Banku, jeżeli pieniądze nie wypływają z niego na zewnątrz.

Kto ma rację?
Próbowaliśmy wyjaśnić całą sprawę w agencji PR obsługującej Alior Bank, ale otrzymana nic nie wnosi. W końcu udało nam się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Przyjrzyjcie się uważnie warunkom stawianym przez bank, zwróćcie uwagę na punkt 2:

Alior Bank jest Twoim „głównym bankiem” jeżeli:
1. na Twoje konto co miesiąc wpływa wynagrodzenie od pracodawcy, renta lub emerytura z ZUS,  bądź stypendium z uczelni,

LUB

2. na Twoje konto wpływa miesięcznie z innego banku lub z rachunku firmowego w Alior  Banku przelew na kwotę minimum 2 000 zł (w przypadku osób poniżej 24. roku życia, które są  studentami, uczniami lub słuchaczami, wystarczy 1 000 zł),

LUB

3. Twoje łączne średnie saldo miesięczne na lokacie terminowej, rachunku oszczędnościowo-  rozliczeniowym, oszczędnościowym, w jednostkach uczestnictwa funduszy inwestycyjnych i bankowych  papierach wartościowych emitowanych przez Alior Bank wynosi minimum 10 000 zł,

LUB

4. Twoje łączne średnie saldo miesięczne zadłużenia w ramach posiadanego rachunku karty  kredytowej, pożyczki, limitu kredytowego w rachunku lub kredytu zabezpieczonego na nieruchomości  wynosi minimum 5 000 zł.

Jeśli w danym miesiącu nie będziesz spełniać żadnego z powyższych warunków i Alior Bank nie  będzie Twoim “głównym bankiem”, pobierzemy dodatkową opłatę za kartę płatniczą debetową w  wysokości 4 zł miesięcznie, przy czym pierwsze opłaty zostaną pobrane na koniec marca 2010 r.

Wyjaśnienie

Alior słusznie ściąga opłatę 9 zł od Kacpra, jeżeli jego rodzice nie posiadają rachunku firmowego w tym banku. Pozostałe warunki dot. “głównego banku” faktycznie zostały spełnione, ale jest to niewystarczające. Cały problem opiera się na tym, że przelew musi być wykonywany z obcego banku lub, jw. wspomniane, z rachunku firmowego w Alior Banku. Werdykt jest oczywisty – bank ma rację.

Co sądzisz o koncie osobistym w Aliorze? Jesteś zadowolony z usług oferowanych w tym banku? Podziel się swoją opinią na temat Alior Bank.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły