Alert Finansowy

Wzrosną, a może spadną? Co z cenami złota?

04 marca
11:52 2010
Złoto od kilku lat święci tryumfy jako forma inwestycji. Kryzys finansowy i osłabienie amerykańskiego systemu bankowego, a co za tym idzie amerykańskiego życia na kredyt, mocno nadszarpnął wiarę w dolara. A wtedy jak zwykle inwestorzy szukają zabezpieczenia. Ponieważ nieruchomości też dotknął kryzys tym zabezpieczeniem stało się złoto. Sprawdźmy co mówią fachowcy na temat przyszłości notowań tego kruszcu.

Historyczny rekord ceny uncji złota wynosi 1226,20 dolarów (USD) i został pobity na początku grudnia ubiegłego roku. Obecnie cena uncji tego szlachetnego kruszcu to 1139 USD. Jakie losy czekają złoto w najbliższej przyszłości i jak prognozują jego ceny potentaci rynku finansowego? Postanowiliśmy razem z analitykami Investors TFI sprawdzić to specjalnie dla was.

Goldman Sachs podwyższył na początku lutego wcześniejszą 12-miesięczną prognozę ceny złota z 1365 dolarów do 1380 dolarów za uncję. Jak wynika z prognoz specjalistów tego banku już za 2-3 miesiące notowania złota mogą osiągnąć poziom 1235 dolarów.

Barclays Capital przewiduje, że cena złota w czwartym kwartale tego roku będzie wynosić 1235 dolarów.

Z kolei wg analityków rynków towarowych banku HSBC notowania złota sięgną jeszcze w tym roku 1300 dolarów.

Wg Deutsche Bank w 2010 roku średnia cena złota wyniesie 1150 dolarów, natomiast w 2011 wzrośnie do 1250 dolarów.

Specjaliści banku UBS są większymi pesymistami i przewidują w tym roku cenę złota na poziomie 1135 dolarów oraz 1250 dolarów w przyszłym roku.

Inwestujesz w złoto? Jak według Ciebie rysuje się przyszłość notowań tego kruszcu? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.


AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły